Alkomat Xblitz ALcontrol Hero – nasza recencja

Alkomat Xblitz ALcontrol Hero - nasza recencja

Alkomat Xblitz ALcontrol Hero - nasza recencja

Wyniki przeprowadzonych badań są jednoznaczne – Polacy piją coraz więcej – statystycznie aż 11,7 litra czystego alkoholu rocznie na osobę. Te dane może nie wydają się zbyt szokujące, jednak jedno jest pewne – spożycie alkoholu wciąż rośnie. W samym pierwszym półroczu 2019 roku policja zatrzymała aż 65 000 pijanych kierowców. Część z kierowców jeżdżących na podwójnym gazie zwyczajnie nie było świadomych tego, że nie powinni wsiadać za kółko po kilku głębszych dnia poprzedniego. Warto wiedzieć, w jaki sposób można uniknąć tego typu kłopotów. Odpowiedzią jest alkomat Xblitz ALcontrol Hero.

Kto powinien zdecydować się na zakup alkomatu?

Alkomat to urządzenie, które może okazać się bardzo przydatne w przypadku każdej osoby, która lubi nie tylko jazdę samochodów, ale także wznoszenie toastów w gronie znajomych. Pomimo tego, że spora część osób wciąż nie posiada alkomatu na własność, to jednak zakup alkomatu Xblitz ALcontrol Hero wydaje się bardzo dobrym pomysłem. Urządzenie pozwala określić, kiedy można bezpiecznie wsiąść za kółko, jeśli poprzedniego dnia piło się alkohol. Oczywiście, zawsze można urządzić sobie spacer na pobliski komisariat – jednak znalezienie takiego obiektu może być trudne w przypadku na przykład wizyty w obcym mieście. Zakup własnego alkomatu rozwiązuje ten problem raz na zawsze.

Xblitz ALcontrol Hero – czym jest i co go wyróżnia?

Już na samym wstępie warto podkreślić, że spora część konsumentów popełnia błąd, decydując się na zakup najtańszych alkomatów z sensorami półprzewodnikowymi. Są to bardzo zawodne urządzenia, które charakteryzują się wyjątkowo niską dokładnością. Dopuszczają one granice błędu na poziomie 5-20%, a pomiary w przypadku niskich stężeń alkoholu mogą okazać się bardzo przekłamane. Sugerowanie się tego typu urządzeniami przy podejmowaniu decyzji o tym, czy wsiąść za kierownicę, jest zwyczajnie niebezpieczne. Najtańsze alkomaty z sensorami półprzewodnikowymi należy traktować raczej jako zabawki.

Xblitz ALcontrol Hero to alkomat wyposażony w platynowy sensor elektrochemiczny.

W przypadku tego typu urządzeń granica błędu to jedynie 0,01 mg/l. Sensory takich urządzeń są niezawodne, wymagają jedynie przeprowadzenia kalibracji co kilka lub kilkanaście miesięcy lub w zależności od liczby wykonanych pomiarów. Trzeba podkreślić, że każdy nabywca, który zdecyduje się na zakup alkomatu ALcontrol Hero otrzymuje skalibrowany sprzęt, który w okresie pierwszych 12 miesięcy od daty zakupu może bezpłatnie poddawać kalibracji tyle razy, ile tylko będzie potrzebował.

Co warto wiedzieć o alkomacie Xblitz ALcontrol Hero?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że alkomat Xblitz ALcontrol Hero to urządzenie w bardzo korzystnej cenie, zwłaszcza jeśli chodzi o sensowne alkomaty z sensorami elektrochemicznymi. Urządzenie jest sprzedawane z bogatym zestawem akcesoriów, takich jak solidne etui, baterie zasilające oraz komplet ustników. Sam alkomat sprawia wrażenie wyjątkowo dobrze wykonanego, wysokojakościowego sprzętu. Już na pierwszy rzut oka użytkownik zwraca uwagę na jego niewielkie rozmiary oraz minimalistyczny, elegancki design.

Dla większości z nas jednym z głównych czynników decydujących o zakupie będzie prostota obsługi. Nie ma się co oszukiwać – zwłaszcza w przypadku osób nietrzeźwych korzystanie z mało intuicyjnych urządzeń może okazać się wyzwaniem ponad ludzkie siły. Na szczęście urządzenie Xblitz ALcontrol Hero jest bardzo przyjazne w obsłudze, a zapoznanie się z jego funkcjonalnościami umożliwia czytelna instrukcja w języku polskim. Wykonanie pomiaru jest łatwe i przyjemne – wystarczy włożyć ustnik z boku urządzenia, a następnie przytrzymać duży przycisk zasilający i czekać, aż urządzenie wyemituje sygnał dźwiękowy, który oznacza, że użytkownik powinien objąć ustnik ustami i zacząć wdmuchiwać powietrze do wewnątrz urządzenia. Kolejny sygnał oznacza, że można przestać dmuchać. Sam wynik pomiaru dostępny jest już po kilku sekundach.

Alkomat Xblitz ALcontrol Hero umożliwia również funkcję pomiarów w trybie pasywnym. Co to oznacza? Czasem zachodzi potrzeba wykonania pomiaru u osoby, która samodzielnie nie jest w stanie tego wykonać – choćby ze względu na stan dużej nietrzeźwości. W takiej sytuacji wystarczy zdjąć ustnik z urządzenia i przytrzymać jego dolny przycisk przy jednoczesnym umieszczeniu alkomatu w okolicy nosa osoby badanej, by dokonać pomiaru pasywnego.

Czy alkomatowi Xblitz ALcontrol Hero można ufać?

Co ciekawe, porównanie wyników podawanych przez alkomat Xblitz ALcontrol Hero z alkomatem na posterunku policji, dało bardzo pozytywne efekty. Otóż, pomiary wykonane przez oba urządzenia były identyczne, co bardzo dobrze świadczy o kompaktowym, kieszonkowym alkomacie. Oczywiście, nigdy nie powinno się go traktować jako wyroczni w kwestii tego, czy można wsiąść za kółko, jednak może stanowić on pewną wskazówkę co do stanu upojenia.

Przeprowadzanie regularnych pomiarów alkomatem kieszonkowym może pomóc poznać swój organizm. Dokładność pomiarów w alkomatach elektrochemicznych jest na naprawdę wysokim poziomie, jednak w momencie kontroli drogowej o ewentualnym wykroczeniu lub popełnieniu przestępstwa może decydować jedynie pomiar wykonany przy pomocy certyfikowanego urządzenia policyjnego.

Na końcu warto podkreślić, że jazda po alkoholu to coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Konsekwencje takiej niefrasobliwości mogą być naprawdę trudne do przewidzenia i tragiczne. Dla wielu osób niestety to wciąż samopoczucie pozostaje jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, czy po zakrapianej imprezie można kierować samochodem. Tymczasem rzeczywistość bywa bardzo myląca – przy dobrym samopoczuciu we krwi wciąż może krążyć zdradliwy alkohol. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek oraz skorzystać z możliwości pomiaru alkomatem Xblitz ALcontrol Hero.

Więcej na jego temat możecie znaleźć na stronie producenta: https://xblitz.pl/produkt/xblitz-hero/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *