Car sharing jako alternatywa dla własnego samochodu

Car sharing jako alternatywa dla własnego samochodu

Car sharing jako alternatywa dla własnego samochodu

Rzadko korzystasz z samochodu, a ponosisz regularne koszty jego przeglądów technicznych i ubezpieczenia? Chcesz uwolnić się od nich raz na zawsze? Możesz to zrobić bez utraty prawa do korzystania z auta wtedy, gdy zajdzie taka konieczność. Alternatywą dla własnego auta może być usługa wynajmu samochodów na minuty. W Trójmieście takie rozwiązanie jest już dostępne dla mieszkańców.

Czym właściwie jest car sharing?

Pojęcie car sharingu jest wykorzystywane w przypadku wynajmu aut na minuty, godziny i dni. To wynajem krótkoterminowy, w którym dużą rolę odgrywa aplikacja na telefon. To za jej pośrednictwem można znajdować na mapie dostępne do wypożyczenia samochody, rezerwować je i opłacać koszty wynajmu auta na minuty. Taką aplikację w Trójmieście udostępnia swoim klientom Panek CS. Wystarczy zainstalować ją na swoim smartfonie, aby uzyskać dostęp do systemu car sharingu i wygodnie korzystać z samochodów na minuty wtedy, gdy ma się taką potrzebę.

Kto najbardziej może skorzystać na car sharingu?

Z założenia usługa car sharingu została stworzona specjalnie z myślą o klientach, którzy nie mają swojego samochodu lub korzystają z niego incydentalnie, oraz dla tych, którzy stale korzystają z taksówek czy z Ubera. To mieszkańcy dużych miast, więc Trójmiasto jak najbardziej wpisuje się w ideę car sharingu i osiągania z niego możliwie jak najliczniejszych korzyści.

Dzięki wynajmowi krótkoterminowemu aut na minuty czy godziny likwidowany jest problem ponoszenia kosztów eksploatacyjnych – nie obchodzą nas już ceny paliwa, ubezpieczeń OC pojazdów czy przeglądów technicznych. Przestajemy być klientami warsztatów mechanicznych, a nadal możemy wygodnie jeździć autem – na imprezy, do sklepu czy do klientów. Operatorzy systemów car sharing podkreślają, że jest to ciekawa forma współdzielenia danego dobra – w tym przypadku samochodów. Nie musimy mieć auta na własność i przeznaczać na jego zakup dużych środków, aby można było z niego korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *