Czy można kupić ubezpieczenie OC bez prawa jazdy?

Czy można kupić ubezpieczenie OC bez prawa jazdy

Czy można kupić ubezpieczenie OC bez prawa jazdy

Jesteś w trakcie kursu na prawo jazdy, a rodzice już chcą przepisać na Ciebie swój stary samochód?  A może trafiła Ci się nieziemska okazja i znalazłeś swój wymarzony samochód za dobre pieniądze, jednak jeszcze nie zdałeś egzaminu? Zastanawiasz się pewnie, czy jest możliwe ubezpieczenie samochodu OC bez posiadania prawa jazdy? Sprawdź poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej!

Ubezpieczenie OC bez prawa jazdy – czy możliwe jest jego wykupienie?

Mnóstwo młodych osób, które jeszcze nie mają zbyt wiele do czynienie z ubezpieczalniami zastanawia się, czy jest możliwe wykupienie ubezpieczenia OC bez okazywania prawa jazdy. Jeśli jesteś właścicielem samochodu, konieczne jest wykupienie takiego ubezpieczenia, które chroni przed odpowiedzialnością cywilną za spowodowanie kolizji, wypadku, kiedy ucierpiał nie tylko nasz samochód, ale również czyjś. Jeśli nie masz prawa jazdy, a kupiłeś samochód, masz dwie opcje. Albo stawiasz na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które będzie zapisane na inną osobę posiadająca prawo jazdy, którą wskażesz jako głównego kierowcę samochodu, albo możesz szukać firmy, która ubezpieczy samochód na Ciebie, jednak mało jest takich ubezpieczalni. Jak możemy się dowiedzieć w polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych, do firm, które ubezpieczają osoby bez prawa jazdy należą AXA Direct, mtu24 czy YouDrive.

Jak kupić ubezpieczenie samochodu bez prawa jazdy?

Ubezpieczenie OC samochodu bez prawa jazdy to nie taka łatwa sprawa. W wielu przypadkach zostaniesz poproszony o podanie danych osoby, która będzie korzystała z samochodu do czasu, kiedy Ty nie uzyskasz swojego prawa jazdy. Zakup ubezpieczenia OC zawsze wymaga okazania głównego kierowcy. Warto wiec wybrać taką osobę, która posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu samochodu, a przy okazji nie miała jeszcze żadnego wypadku czy nawet kraksy. Bezkolizyjna jazda to znacznie niższe ubezpieczenie samochodu. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze ubezpieczenie, sprawdź kalkulator OC. Dzięki niemu możesz również załatwić ubezpieczenie samochodu online.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej bez prawa jazdy – jakie problemy Cię czekają?

Jeśli mówimy o ubezpieczeniach obowiązkowych, konieczne jest podanie kierowcy. Tak samo jest w sytuacji, kiedy samodzielnie chcesz zarejestrować samochód. Od razu możesz nastawić się na problem dotyczący braku prawa jazdy. By go jak najszybciej uniknąć, warto podać głównego kierowcę lub dodatkowego kierowcę, który na czas Twojego nieposiadania prawa jazdy, będą korzystać z samochodu. Umowę ubezpieczenia OC musi podpisać osoba z prawem jazdy. OC online to dobre rozwiązanie, jednak nawet w tym przypadku nie da się nic zrobić z brakiem prawa jazdy. Ubezpieczenie auta to ważny krok w dorosłość, jednak nie można go wykonać bez dokumentu. 

Ubezpieczenia OC bez prawa jazdy – ile kosztują?

Osoba bez prawa jazdy może znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu, ale tylko wtedy, kiedy jako głównego kierowcę poda osobę mogącą pochwalić się wieloletnią bezkolizyjną jazdą. Zarówno do ubezpieczenia oc i ac należy posiadać prawo jazdy. Ubezpieczenie assistance to dobry wybór, gdyż zakres ubezpieczenia oc nie wykracza poza to, co koniecznie. Tanie ubezpieczenie to strzał w dziesiątkę, jeśli mówimy o młodym, początkującym kierowcy.

Czasem nie warto kupować samochodu, jeśli nie posiadamy prawa jazdy. W sytuacji, kiedy chcemy, by wszystkie papiery były na nasze nazwisko, jest to wręcz nieoplacalne. Podając inną osobę do ubezpieczenia, tracimy możliwość zbierania zniżek od samego początku. Więcej informacji na temat ubezpieczenia oc bez prawa jazdy znajdziesz na stronie: http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-samochodu-bez-prawa-jazdy/ oraz http://ubezpieczenie24.org/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *