Czy warto wziąć samochód marki Toyota w leasing?

Czy warto wziąć samochód marki Toyota w leasing?

Czy warto wziąć samochód marki Toyota w leasing?

Toyota to japońska marka samochodów, która jest często wybierana przez przedsiębiorców. Poznaj argumenty, które przemawiają za leasingiem auta tego koncernu.

Doświadczenie japońskiego producenta na rynku motoryzacyjnym

Toyota produkuje samochody już od 1933 r. (od 1937 r. w ramach koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation). Dziś ten japoński producent jest obecny już w przeszło 170 państwach świata. Z końcem ubiegłego wieku liczba wyprodukowanych przez Toyotę samochodów przekroczyła 100 milionów. Dziś koncern ten łączy wieloletnie doświadczenie z otwartością na innowacje.

Popularność marki

Jak pokazuje raport Best Global Brands 2022, Toyota jest najpopularniejszą marką samochodową na świecie. Jej wartość szacuje się na 59,8 miliarda dolarów. Cieszy się również największą popularnością wśród polskich przedsiębiorców – Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego podaje, że w 2022 roku zostało zarejestrowanych na firmę 50128 nowych samochodów Toyoty. Tak duża popularność marki sprawia, że bez trudu można sprzedać auto na rynku wtórnym, np. po wykupie z leasingu. Łatwo również znaleźć części zamienne do flagowych modeli tego japońskiego koncernu.

Niezawodność

Auta Toyoty uchodzą za jedne z najmniej awaryjnych. Potwierdzeniem tego jest pierwsze miejsce w rankingu „Marka nr 1”, nieprzerwanie od 2016 roku. Powstaje on na podstawie opinii polskich kierowców, którzy oceniają trwałość i niezawodność marek samochodowych.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Toyota cieszy się wizerunkiem lidera na światowym rynku elektromobilności. W ofercie tego producenta znajdują się samochody elektryczne, hybrydowe oraz napędzane wodorem. W samym 2021 roku Toyota zgłosiła przeszło 2700 patentów na nowe technologie – najwięcej na rynku motoryzacyjnym.

Samochody Toyoty są wyposażone w wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących komfort i bezpieczeństwo, w tym:

  • system monitorowania martwego pola,
  • wycieraczki z czujnikiem deszczu,
  • system szybkiego odmrażania tylnej szyby,
  • układ rozpoznawania znaków drogowych,
  • czujniki parkowania,
  • ostrzeganie przed kolizją z pieszym lub rowerzystą,
  • system kontroli ciśnienia w oponach,
  • asystent utrzymania pasa ruchu,
  • kamera cofania,
  • automatyczny ogranicznik prędkości.

Różnorodność modeli

W asortymencie Toyoty znajduje się wiele modeli pojazdów dla osób o różnych wymaganiach i budżecie. Do wyboru są m.in. samochody crossover, hatchback, kombi, sedan, SUV, minivan czy pickup. W 2022 roku według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego polscy przedsiębiorcy najczęściej decydowali się na leasing aut Toyota Corolla, Toyota Yaris, Toyota RAV4 i Toyota C-HR.

Dobre osiągi

Samochody tej japońskiej marki zapewniają ponadprzeciętne osiągi. Najpopularniejszy w Polsce model, Toyota Corolla, pozwala rozwijać prędkość do 200 km/h, a czas osiągnięcia 100 km/h wynosi 9,3 s. Tylko nieznacznie ustępuje jej Toyota RAV4, która pozwala jeździć z prędkością do 190 km/h i rozpędzać się do 100 km/h w 9,8 s.

Korzystne finansowanie leasingiem

Leasing to jeden z najkorzystniejszych sposobów finansowania samochodów Toyoty. Leasingobiorca może korzystać z pojazdu na zasadach zbliżonych do dzierżawy. Dzięki leasingowi unika zamrażania kapitału, ponieważ nie musi wydawać jednorazowo dużej kwoty na zakup auta. 

Korzystny wykup lub leasing nowego auta

Firma leasingowa przez cały okres umowy jest właścicielem pojazdu, a korzystający po zapłaceniu ostatniej raty może wykupić go na własność. Leasing operacyjny umożliwia również rezygnację z wykupu i zwrócenie auta leasingodawcy. Nie trzeba wtedy samodzielnie poszukiwać nabywcy używanego auta na rynku wtórnym i można wziąć w leasing nowy samochód Toyoty lub innej marki.

Łatwa dostępność

Finansowanie jest łatwo dostępne nawet dla nowych firm i nie wymaga wysokiej wpłaty własnej. Dzięki uproszczonej procedurze weryfikacyjnej można otrzymać decyzję o przyznaniu leasingu nawet od ręki. Wystarczy przedstawić finansującemu pisemne oświadczenie o wynikach finansowych swojej firmy.

Elastyczność umowy

Umowa leasingu jest pod wieloma względami elastyczna – można dostosować do potrzeb przedsiębiorcy m.in. wysokość raty, harmonogram spłaty czy warunki wykupu. Niektóre firmy leasingowe oferują swoim klientom rabaty na ubezpieczenie pojazdu czy usługi serwisowe. Leasing Toyoty nie obniża zdolności kredytowej korzystającego – może on więc sfinansować kredytem inne ważne inwestycje.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *