Finansowanie na wysokich obrotach

Motor Show 2019 w Poznaniu

Motor Show 2019 w Poznaniu

Motor Show 2019 w Poznaniu to największe w Polsce święto motoryzacji. W ciągu tych czterech dni w jednym miejscu spotykają się wielbiciele wszelkich pojazdów, choć zdecydowaną większość stanowią ci zakochani w czterech kółkach. Jednym z nietypowych wystawców jest Volkswagen Financial Services (VWFS), nie prezentujący aut, tylko usługi i produkty z nimi związane. Jest to również jedyna marka finansowa obecna na targach. Volkswagen Financial Services jest instytucją, która wspiera wszystkie marki samochodowe Grupy Volkswagen oferując ich klientom kredyt i leasing na auta, finansowanie i zarządzanie flotami pojazdów, ubezpieczenia, pakiety przeglądów i usług pogwarancyjnych.

Na polskim rynku jest również jednym z pionierów kredytu i leasingu z niskimi ratami, nazywanych też produktami  „z rynkową wartością końcową”. VWFS ma swój znaczący udział w ewolucji postaw nabywców nowych samochodów – od traktowania samochodu jako inwestycji na pół życia, do zmiany auta na nowe co 3-4 lata.

Lider rynku 2018

– W 2018 roku nasz rynek motoryzacyjny osiągnął rekord sprzedaży nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 tony, przekraczając 600 tys. aut. Takiej skali zakupów nowych pojazdów jak co roku dały napęd firmy, które zanotowały ¾ łącznej sumy wszystkich nowych rejestracji. – wymienia Michał Dyc, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej Volkswagen Financial Services.

Udział przedsiębiorstw leasingowych i CFM (czyli wynajmu długoterminowego) w rejestracjach na firmy w 2018 r. wyniósł ponad 67 proc., a liderem wśród nich kolejny rok z rzędu był Volkswagen Leasing GmbH Oddział w Polsce. Ta spółka finansowa, działająca w ramach Volkswagen Financial Services, w rejestracjach na firmy leasingowe i CFM miała 15 proc. udziału. To niemal dwukrotnie lepszy wynik od kolejnej firmy w zestawieniu. Volkswagen Leasing przewodzi stawce również  w finansowaniu zakupu aut z Grupy Volkswagen (obecnie ponad połowa samochodów jest finansowana przez firmę) i jest niekwestionowanym liderem w branżowym związku sektora flotowego, czyli w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Te sukcesy nie byłyby możliwe do osiągnięcia bez efektywnej współpracy VWFS z markami samochodowymi Grupy Volkswagen. – Miniony rok był bardzo udany dla wszystkich spółek wchodzących w skład Volkswagen Financial Services, ale i niezwykły dla całej branży samochodowej. Rekord sprzedaży nowych pojazdów, coraz większa popularność kredytu i leasingu z niskimi ratami, dynamiczny rozwój usług car sharingowych, a do tego zapowiedź zmian w rozliczaniu leasingu – to tylko kilka najważniejszych wydarzeń z 2018 roku. – ocenia Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Departamentu Marketingu Volkswagen Financial Services.

Moto innowacje 2019

Rok 2019 również nie będzie nudny. W oparciu o produkty i w ścisłej współpracy z Volkswagen Financial Services marka ŠKODA uruchomiła pierwszy na polskim rynku samochodowy sklep internetowy. Otwarty na miesiąc przed Motor Show 2019 zanotował już pierwsze transakcje zakupu nowych modeli ŠKODY, prosto i wygodnie dla nabywców, bez „ruszania się z kanapy”. – Klienci biznesowi mogą tu sfinansować zakup auta poprzez znany od lat ŠKODA Leasing Niskich Rat, podrasowany jednak jeszcze bardziej atrakcyjnymi warunkami finansowymi. Nowością dostępną wyłącznie w sklepie online jest leasing konsumencki ŠKODA Leasing Niskich Rat dla Klientów indywidualnych – podkreśla Daria Zielaskiewicz. W leasingu konsumenckim miesięczne raty mogą być znacznie niższe niż przy klasycznym kredycie samochodowym. Mniejsze są też całkowite koszty ponoszone przez nabywcę, który dodatkowo ma przed sobą mniej formalności i warunków do spełnienia. Oszczędza więc czas i pieniądze.

Na linii startu stoi już następny innowacyjny projekt Volkswagen Financial Services, rozszerzający idee finansowania z niskimi ratami. Chodzi o ofertę niskich rat leasingu i kredytu na samochody używane marek z Grupy Volkswagen. – Takie produkty dla nowych aut zostały bardzo dobrze przyjęte przez klientów, a w niektórych markach obecnie ponad połowa transakcji zakupu jest realizowana właśnie poprzez takie nowoczesne rozwiązania. Szczegóły, kalkulacje, wszelkie dane zostaną przedstawione już wkrótce, a w pierwszej kolejności, na przełomie kwietnia i maja, w ofercie pojawi się leasing  z niskimi ratami. – opisuje Michał Dyc z Volkswagen Financial Services. Latem 2019 roku drugą odsłonę zyska kolejna innowacja VWFS: oferta ubezpieczeniowa InMobi wspierana przez aplikację na urządzenia mobilne. To polisa, której cena zależy od stylu jazdy kierowcy. Dane na ten temat są pozyskiwane dzięki aplikacji telematycznej zainstalowanej na smartfonie użytkownika, a ocena stylu jazdy ma wpływ na koszt ubezpieczenia. Im bezpieczniej i płynniej jeździ kierowca, tym mniej zapłaci za kolejny pakiet ubezpieczeniowy swojego samochodu. Celem wprowadzenia na rynek oferty InMobi jest edukacja i wyrabianie dobrych nawyków wśród użytkowników aut, a umowę można zawrzeć u wszystkich dealerów Grupy Volkswagen w Polsce.

Przyszłość zaczyna się dziś

Podczas Motor Show 2019 eksperci Volkswagen Financial Services będą zapowiadali również kolejne działania marki. Są wśród nich m.in. finansowanie samochodów elektrycznych Grupy, w tym modeli prezentowanych podczas tegorocznych targów, a także plany związane z rozwojem mobilności w kierunku multimodalnym, czyli na szerszym niż obecnie wykorzystaniu zróżnicowanych środków transportu. Stanowisko VWFS na Motor Show znajduje się pośrodku hali 3A, w miejscu łączącym wszystkie marki Grupy Volkswagen w Polsce. Warto odwiedzić to miejsce.

Źródło: Volkswagen Financial Services

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *