Gdzie kupić pewne auto używane, by nie żałować? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy!

Gdzie kupić pewne auto używane, by nie żałować? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy!

Gdzie kupić pewne auto używane, by nie żałować? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy!

Kupno używanego auta to nie lada wyzwanie. Wymaga ono dobrego przemyślenia i posiadania wiedzy jak to zrobić, by wyjść dobrze na zakupie. Gdzie można kupić używany samochód? Na co zwrócić uwagę przed sfinalizowaniem transakcji? Podpowiadamy.

Używane auto – gdzie można kupić?

Istnieje wiele dróg, którymi można nabyć używane auto. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem jest zakup od osoby prywatnej. Jego zaletą jest możliwość swobodnego spotkania i omówienia szczegółów, a także negocjacji ceny. Taka sytuacja pozbawia nas jednak wsparcia w otrzymaniu kredytu lub ubezpieczenia, często wiąże się z daleką podróżą, by obejrzeć auto, a także naraża nas na ewentualne oszustwa ze strony sprzedającego.

Innym sposobem jest zakup auta u autoryzowanego dealera. Ta opcja gwarantuje nam dostęp do sprawdzonej historii serwisowej, stwarza możliwość nabycia względnie nowego auta i gwarancji na samochód. Możemy także skorzystać z bogatej oferty kredytów i ubezpieczeń. Wadą mogą być jednak zawyżone ceny aut, a także ograniczony wybór i ograniczona możliwość negocjacji ceny.

Zakupu używanego samochodu możemy także dokonać w komisie. Takie rozwiązanie gwarantuje nam szeroki wybór marek i modeli, pośredniczenie w kredytach i ubezpieczeniach oraz często możliwość zostawienia w rozliczeniu obecnie posiadanego samochodu. Wadą jest jednak brak dokładnej znajomości historii auta i możliwość oszustwa ze strony komisu. Na co zwrócić uwagę, by zakupić pewne auto?

Używane auto – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup używanego auta wiąże się z pewnym ryzykiem, więc należy zwrócić baczną uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze lakier i nadwozie. Warto zwrócić uwagę na obecność odprysków i szpachli. Idealne lakierowanie starego samochodu może wydać się nieco podejrzane. Dokładnie przyjrzeć należy się także stanowi foteli, kierownicy, okładziny, pedałów i skrzyni biegów.

Przyjrzeć należy się także stanowi elementów znajdujących się pod maską oraz nadwoziu. Jako że większość z nas nie potrafi dobrze ocenić stanu technicznego pojazdu, tutaj przyda się pomoc specjalisty. Baczną uwagę warto także zwrócić na stan licznika. Choć manipulacje przebiegiem są surowo karane to nadal zdarzają się oszustwa.

Innym elementem, któremu należy się przyjrzeć jest wypatrywanie śladów korozji. W tym celu powinniśmy sprawdzić zarówno nadwozie, jak i podwozie. Uwagę trzeba zwrócić także na bezwypadkowość auta. Można to zrobić oceniając stan lakieru i elementów na zewnątrz. Więcej informacji na temat zakupu aut używanych może zawierać źródło: https://carberry.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *