Jak parkować w centrum Warszawy – krótki poradnik

Jak parkować w centrum Warszawy – krótki poradnik

Jak parkować w centrum Warszawy – krótki poradnik

W stały wizerunek stolicy, zwłaszcza jej centrum, wpisują się już korki. Jak zatem powinniśmy się poruszać po Warszawie i parkować, jeśli chcemy ich uniknąć?

Rozpoznanie sytuacji

Miasto korkuje się najbardziej w godzinach porannych, kiedy większość warszawiaków i mieszkańców przyległych miejscowości przyjeżdża do stolicy do pracy, szkoły czy odwieźć dzieci do przedszkoli. Później szczyt ruchu przypada na godziny 16-18, tj. kiedy wszyscy wracają z pracy lub jadą do galerii handlowych, supermarketów i punktów usługowych na zakupy. Tłoczniej jest w dni powszechnie, chociaż w weekendy, kiedy w Warszawie jest więcej turystów, na ulicach wcale nie jest luźniej, a parkingi nie świecą pustkami.

Kiedy mamy już taką wiedzę, możemy zaplanować parkowanie w Warszawie i poruszanie się po niej z większą świadomością. Przede wszystkim, jeśli jest to możliwe, opuszczajmy godziny szczytu na ulicach. Jeśli jedziemy do pracy na godzinę 8, lepiej wyjechać 15 minut wcześniej, napić się kawy w pobliskiej kawiarni i na spokojnie zaparkować na parkingu w centrum, niż później jeździć dookoła zakładu pracy w poszukiwaniu miejsca parkingowego.

Gdzie najłatwiej zaparkować?

Kolejną kwestią związaną z poruszaniem się po Warszawie jest to, gdzie pozostawić auto. Nie ma z tym większych problemów, jeśli wybieramy się do galerii handlowej czy supermarketu. Tam zwykle do dyspozycji kupujących są wielopoziomowe parkingi. Jeśli jednak nie jedziemy na zakupy, ale do pracy czy szkoły, albo zamierzamy zwiedzać największe atrakcje Warszawy, wówczas musimy znaleźć odpowiedni parking, na którym na pewno będą miejsca.

Parkowanie w centrum Warszawy jest sztuką. Wielu liczy na łut szczęścia i na to, że w momencie, kiedy akurat podjadą pod wybrane miejsce w centrum, zwolni się parking przy ulicy. Niestety, nie zawsze tak jest. Znacznie częściej kierowcy są sfrustrowani tym, że przez długi czas nie mają nawet skrawka, gdzie mogliby pozostawić swoje auto. W takich przypadkach znacznie lepiej jest wybrać nieuliczny parking, np. https://piekna20.parkujesz.pl/. To tani parking w Warszawie, na ponad 100 samochodów, pod dachem, otwarty całodobowo, gdzie można płacić kartą lub gotówką. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *