Jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne?

Jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne

Kupiłeś swój pierwszy samochód i zastanawiasz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia? A może masz auto już od jakiegoś czasu, jednak chcesz poświęcić nieco więcej czasu na wybór najlepszej polisy, aby cieszyć się pełnym bezpieczeństwem? Sprawdź, jak wybrać ubezpieczenie komunikacyjne.

Wybór OC nie taki prosty, jak mogłoby się wydawać

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że zakup ubezpieczenia OC nie jest skomplikowanym zadaniem. Okazuje się jednak, że na wybór tej polisy warto poświęcić nieco więcej czasu – głównie z uwagi na fakt, że różnice w cenach OC są ogromne i bardzo często mogą sięgać nawet 1000 zł. Dlaczego to tak ważne? Otóż zakres ubezpieczenia OC jest zawsze identyczny, niezależnie od tego, w jakiej firmie ubezpieczeniowej je wykupisz. Zdecydowanie nie warto więc przepłacać za ubezpieczenie OC – tym bardziej, że możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.

Kolejna istotna kwestia dotyczy tego, że obecnie wiele firm ubezpieczeniowych oferuje bardzo korzystne rabaty dla kierowców, którzy zdecydują się na zakup OC właśnie w ich firmie. Ubezpieczyciele oferują między innymi ciekawe rabaty lub dodatkowe rodzaje ubezpieczenia za darmo, na przykład Assistance w gratisie do ubezpieczenia OC. Takie rozwiązanie może okazać się bardzo opłacalne, dlatego warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli przed ostatecznym podjęciem decyzji.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczeniu AC?

Również w przypadku ubezpieczenia AC warto zastanowić się chwilę dłużej, tym bardziej, że nie jest to tanie ubezpieczenie – szczególnie jeśli posiadasz auto o stosunkowo dużej wartości. Ubezpieczenie Autocasco z reguły wybierane jest przez kierowców, którzy chcą cieszyć się kompleksową ochroną i dużym poczuciem bezpieczeństwa. Należy jednak mieć świadomość, że w przypadku ubezpieczenia AC poszczególne polisy bardzo różnią się między sobą – głównie jeśli chodzi o zakres. W przypadku podstawowego AC możesz liczyć na odszkodowanie w razie pożaru czy kradzieży, natomiast w razie rozszerzonej polisy AC może obejmować także ochronę na wypadek gwałtownych opadów, uszkodzenia auta przez dzikie zwierzęta czy stłuczki parkingowej. Jeśli więc zależy Ci na kompleksowej ochronie, koniecznie sprawdź, jakie jest dokładny zakres wybranego ubezpieczenia Autocasco.

Jak porównywać oferty ubezpieczenia komunikacyjnego?

Obecnie na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych – zarówno tych dużych i bardzo znanych, jak i mniejszych, z reguły działających lokalnie. Aby mieć pewność, że wybrane OC lub AC rzeczywiście jest najlepsze, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej. Tego typu narzędzie jest w pełni darmowe, a przy tym proste w obsłudze. Po wypełnieniu prostego formularza i zaznaczeniu, jaki rodzaje ubezpieczenia Cię interesuje – na przykład OC, AC lub OC+AC, otrzymasz szczegółowe zestawienie tego, jakie będą ceny polisy w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Dzięki temu znajdziesz najlepsze i najbardziej opłacalne ubezpieczenie zaledwie w kilka minut. To nie koniec dobrych wiadomości – kiedy już wybierzesz polisę, będziesz mógł dokonać wygodnego zakupu ubezpieczenia bezpośrednio przez kalkulator OC i AC.

Podsumowanie

Jak widać, przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale też na to, jakimi opiniami cieszy się dany ubezpieczyciel, jakie dodatkowe korzyści oferuje czy – w przypadku AC – jaki jest dokładny zakres ubezpieczenia. Jeśli zależy Ci na znalezieniu dobrego i taniego ubezpieczenia komunikacyjnego, koniecznie skorzystaj z kalkulatora OC i AC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *