Klocki hamulcowe wymiana? Zacznij od kupienia odpowiednich części!

Klocki hamulcowe wymiana? Zacznij od kupienia odpowiednich części!

Klocki hamulcowe wymiana? Zacznij od kupienia odpowiednich części!

Hamulce to jeden z filarów bezpieczeństwa samochodu. Bez sprawnych hamulców nie wolno wybierać się w trasę, ponieważ zagrożenie wypadkiem i jego skutkami jest spore.  Klocki hamulcowe wraz z tarczami tworzą filar bezpiecznej jazdy – pozwalają zmniejszyć prędkość lub całkowicie zatrzymać pojazd. Wymianę klcoków hamulcowych najlepiej zacząć od kupienia odpowiednich części.

Czym są klocki hamulcowe?

To część układu hamulcowego, od którego zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Podstawą działania klocków hamulcowych jest silna podstawa, która utrzymuje je w miejscu. Podstawa jest zacisk hamulcowy, przymocowany przy pomocy jarzma do zwrotnicy. Kiedy kierowca naciska pedał , klocki są wypychane do akcji przez tłoczek.  Istotna  jest współpraca na linii tarcza – klocek. Niestety mogą pojawić się problemy na linii tarcza-klocek. Klocki zbudowane są  z kilku warstw. Podstawą ich konstrukcji jest płytka nośna, na której zamocowana jest między-warstwa – jej zadaniem jest tłumienie wibracji i ochrona zacisku przed wysoką temperaturą,  powstającą w trakcie  hamowania.  Następną w kolejności warstwą jest materiał cierny, który trze o powierzchnię roboczą tarczy hamulcowej.

Awarie klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe nie są wieczne i mogą ulegać awarii.  Często spotykanym problemem są zabrudzenia warstwy ciernej klocka na skutek wycieku płynu hamulcowego albo wycieku smaru z piasty koła. W takiej sytuacji hamowanie jest bardzo  utrudnione, ponieważ  klocek będzie się ślizgał po tarczy hamulcowej. Powyższy rodzaj awarii można poznać po ściąganiu auta w jedną stronę. Kolejną częstą awarią jest piszczenie klocków podczas hamowania. Klocki mogą ulegać przegrzaniu, w czasie którego dochodzi do częściowego lub całkowitego spalenia materiału ciernego. Objawem tego stanu jest biały nalot na krawędziach klocków hamulcowych.  Rodzajów awarii klocków hamulcowych do samochodu jest dużo więcej. Zawsze konieczna jest diagnostyka problemu, a czasami nawet wymiana klocków hamulcowych.

Zakup części

Przed przystąpieniem do wymiany klocków hamulcowych należy zakupić części. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty klocki hamulcowe i tarcze – sklep 2407.pl . Dostępne są między innymi klocki hamulcowe GOLF 4, klocki hamulcowe TRW. Na szczęście nie są to drogie rzeczy. Ich wymiana powinna następować w profesjonalnych warsztatach.  Klocki hamulcowe muszą być solidne i wytrzymałe na duże obciążenia. Klient może liczyć na pomoc profesjonalnego doradcy, który udzieli porady w kwestii wybierania klocków hamulcowych.

Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać i stan klocków hamulcowych należy sprawdzać w miarę często i wymieniać wszystkie zużyte części. Klocki hamulcowe mają ważne zadanie hamować prędkość lub zatrzymać pojazd, kiedy jest to konieczne. Nie wolno lekceważyć nawet najmniejszych sygnałów ze strony samochodu, że coś złego dzieje się klockami hamulcowymi i od razu trzeba wymienić zużytą część. Sprawne klocki hamulcowe oznaczają bezpieczną i komfortową jazdę.

 Więcej na: https://2407.pl/klocki-hamulcowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *