Konserwacja podwozia z wykorzystaniem baranka w sprayu

Konserwacja podwozia z wykorzystaniem baranka w sprayu

Konserwacja podwozia z wykorzystaniem baranka w sprayu

Konserwacja podwozia należy do jednych z najistotniejszych zadań w ramach regularnej troski o nasz samochód. Fabryczne powłoki, które chronią podwozie są narażone na liczne uszkodzenia, a poszczególne elementy podwozia są bardzo często elementami niewymiennym. Korozja najczęściej dotyczy progów, elementów mocujących całe zawieszenie, podłużnic czy też całej podłogi. Tymczasem, proste zabiegi pielęgnacyjne pozwalają niemalże całkowicie wyeliminować ten problem. Na czym one polegają? W jaki sposób można samodzielnie wykonać konserwację podwozia krok po kroku wykorzystując baranek w sprayu?

Przeprowadzamy konserwację na własną rękę

Oczywiście, z powodzeniem możemy przeprowadzić taką konserwację w odpowiednim warsztacie samochodowym- jeśli jednak mamy odrobinę czasu i chęci, znacznie taniej będzie zrobić to samemu, tym bardziej, że takie preparaty jak baranek w sprayu są powszechnie dostępne.

Rozpoczynamy od dokładnego umycia podwozia. Możemy do tego celu wykorzystać myjkę ciśnieniową, a aby delikatnie podnieść pojazd i dostać się do niektórych zakamarków, dobrze jest wykorzystać np. podnośnik.

Kolejnym krokiem jest dokładne sprawdzenie wszystkich miejsc, w których już mogła pojawić się rdza. Najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się jej poprzez jej zeszlifowanie. Do tego celu można użyć szlifierki lub też drucianej szczotki- bardzo wiele zależy od tego, jak dużo rdzy znajduje się na poszczególnych elementach podwozia. Oczyszczone z rdzy miejsca można zabezpieczyć neutralizatorem rdzy, a przed przejściem do następnego etapu powinniśmy też wszystko dobrze odtłuścić.

Następnym krokiem będzie nakładanie specjalnego preparatu, który nazywany jest barankiem w sprayu. Jego nazwa odnosi się do struktury preparatu, jaką uzyskujemy bezpośrednio po jego aplikacji. Dzięki temu, że baranek w sprayu można po prostu natryskiwać na poszczególne elementy podłoża, nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych akcesoriów.

Baranek w sprayu – dlaczego właśnie taki preparat?

Zastosowanie baranka w sprayu daje bardzo dobre rezultaty. Preparat tworzy na powierzchni wybranych elementów kryjącą, solidną warstwę ochronną. Jest ona odporna na działanie soli, smarów, wody, kamieni, żwiru i tak naprawdę wszystkiego, co może powodować uszkodzenie karoserii podwozia. Gruboziarnista struktura dodatkowo ma właściwości wygłuszające. Po całkowitym wyschnięciu baranka w sprayu można całą jego powierzchnię pokryć dowolnym typem lakieru. Powłoka nie pęka i stanowi zabezpieczenie pojazdu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *