Kurtka to dla motocyklisty nie tylko ochrona

Kurtka to dla motocyklisty nie tylko ochrona

Kurtka to dla motocyklisty nie tylko ochrona

Jednoślady to wspaniała pasja, która nie tylko pozwala oczyścić głowę ze stresu, ale także łączy pokolenia. Pozwala także na znalezienie znajomych w praktycznie każdym wieku, co często nie jest łatwe w środowisku zawodowym albo sąsiedzkim. Wystarczy, że na ulicy migną nam kurtki motocyklowe i od razu wiemy, że mamy do czynienia z kimś, kto również jeździ motocyklem. Czujemy się dzięki temu częścią konkretnej grupy i jest nam z tym po prostu lepiej. Możemy także uczestniczyć w licznych tematycznych imprezach oraz zlotach, co pozwala doskonale zagospodarować wolny czas.

Ścigacze, enduro, choppery

Środowiska osób, które jeżdżą na takich maszynach różnią się między sobą i zazwyczaj wolą oni przebywać z osobami, które posiadają podobny sprzęt. W zależności od tego, jaka maszyna stoi w naszym garażu, zazwyczaj różni się też nasza kurtka motocyklowa. Harleyowcy i wielbiciele klasyków stawiają raczej na czarną lub brązową skórę, często z różnego rodzaju frędzlami. Ci, którzy zakochali się w ścigaczach, wolą modele również skórzane, ale z kolorowymi wstawkami, które sprawiają, że ich wygląd jest bardziej sportowy. Endurowcy natomiast upodobali sobie materiały membranowe z wzmocnieniami, które można łatwo uprać po jeździe w ciężkim terenie.

Kurtki motocyklowe to ten element odzieży, który pozwala poszczególnym grupom motocyklistów na łatwe rozpoznawanie się wzajemnie nawet wówczas, kiedy akurat ich maszyn nie ma w zasięgu wzroku. Wiele znajomości powstało dzięki takiemu szybkiemu rozpoznaniu, jak i wiele wspaniałych przyjaźni. Dlatego pełnią rolę nie tylko stroju, ale także ważnego aspektu tej kultury.

Jednakże ich najważniejszą rolą jest ochrona motocyklisty

Właśnie dlatego kurtka motocyklowa powinna być przede wszystkim doskonale skrojona i bardzo mocna. Dzięki temu w razie wywrotki jest w stanie maksymalnie ograniczyć obrażenia. Bardzo groźne mogłyby być w szczególności silne otarcia przedramion, którymi w razie upadku zawsze usiłujemy się podeprzeć. Przy dużej prędkości może to spowodować poważne obrażenia.

Już samo to wystarczy, żeby kupując kurtki motocyklowe zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę oraz wygląd, ale przede wszystkim właściwości. Warto zaopatrzyć się w odzież jednej z uznanych na rynku marek, która cieszy się doskonałą opinią wśród innych użytkowników. Pozwoli to na zachowanie pewności, że dokonaliśmy właściwego wyboru i że inwestycja jest trafiona. Dodatkowo znane marki posiadają zazwyczaj najciekawszy design i są zwyczajnie ładniejsze od ich tanich odpowiedników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *