Leasing samochodowy dla firm – dlaczego to się opłaca?

Leasing samochodowy dla firm – dlaczego to się opłaca?

Leasing samochodowy dla firm – dlaczego to się opłaca?

Leasing operacyjny jest najpopularniejszą formą finansowania samochodu w naszym kraju. Wybierają ją przedsiębiorcy, którzy cenią sobie korzyści wynikające z leasingu i z tego powodu nawet nie rozważają zakupu gotówkowego. Dlaczego leasing samochodowy dla firm się opłaca? Czy to dobry wybór także dla Ciebie? Po garść przydatnych informacji zapraszamy do naszego artykułu.

Czym jest leasing samochodowy?

Na początek wyjaśnijmy, na czym właściwie polega leasing – nie jest to wcale oczywiste, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Leasing operacyjny (najpopularniejszy wybór w naszym kraju) to umowa cywilnoprawna zawierana między leasingodawcą a leasingobiorcą. W jej ramach przedsiębiorca użytkuje i spłaca samochód w miesięcznych ratach, na koniec wykupując auto do majątku firmowego lub prywatnego.

Na koszt leasingu składają się trzy podstawowe opłaty:

  1. Opłata wstępna – wynosi od 1 do 45 proc. wartości przedmiotu leasingu.
  2. Rata leasingowa.
  3. Kwota wykupu.

W miesięczną ratę mogą zostać również wliczone różnego rodzaju usługi dodatkowe, jak pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, umowa serwisowa czy ubezpieczenie GAP.

Zalety leasingu

Popularność czy wręcz powszechność leasingu samochodowego dla firm wynika z tego, że jest to bardzo opłacalna forma finansowania. Leasing stanowi znakomity sposób na optymalizację podatkową. Zwalnia również z konieczności poświęcania dużej ilości gotówki na zakup samochodu do firmy, której część przedsiębiorców nie ma, a część nie chce się jej pozbywać, aby zachować płynność finansową.

Leasing wiąże się również z minimum formalności, nie ma istotnego wpływu na zdolność kredytową przedsiębiorcy, jest praktycznie bezobsługowy i umożliwia użytkowanie samochodu, na którego zakup za gotówkę przedsiębiorca nie mógłby sobie pozwolić.

Komu opłaci się leasing samochodowy dla firm?

Leasing to szczególnie polecana forma finansowania samochodu dla tych przedsiębiorców, którzy planują dalej użytkować pojazd w swojej działalności już po zakończeniu umowy, czyli po spłaceniu ostatniej raty i wykupieniu auta z leasingu.

W takiej sytuacji nie dość, że przedsiębiorca odnosi niebagatelne korzyści podatkowe, to jeszcze w dalszym ciągu może amortyzować samochód w działalności. Z kolei w przypadku wykupu do majątku prywatnego i odczekania 6 lat kalendarzowych, przedsiębiorca zyskuje możliwość sprzedaży auta bez faktury (zmiana przepisów od 1 stycznia 2022 roku).

Leasing operacyjny samochodu jest również optymalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują regularnego kosztu uzyskania przychodu w celu obniżenia swoich zobowiązań podatkowych.

Znajdź najlepszą ofertę leasingu samochodowego dla firm

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że wzięcie samochodu w leasing jest żmudnym, czasochłonnym procesem, obwarowanym wieloma formalnościami. To już nieaktualne. Z pomocą iBemołatwo znajdziesz optymalną ofertę, a umowę leasingu zawrzesz online, bez wychodzenia z domu czy z biura, nawet z poziomu swojego smartfonu.

iBemo to platforma internetowa, która daje bezpośredni dostęp do najlepszych ofert leasingu samochodowego dla firm pochodzących prosto od autoryzowanych dealerów Grupy Bemo (m.in. Ford, Volvo, Mercedes, Mazda, Hyundai, Peugeot czy Citroen). Z poziomu iBemo możesz samodzielnie skonfigurować parametry leasingu i poznać całkowity koszt finansowania – to wygodne i bezpieczne.

Więcej o usłudze iBemo czytaj na stronie internetowej https://ibemo.pl/leasing-samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *