Premiera nowego Defendera w Car-Master

Odsłona nowoczesnego Defendera w Car Master

Odsłona nowoczesnego Defendera w Car Master

Car-Master to autoryzowany dealer marki Jaguar i Land Rover. W listopadzie 2019 r.  w krakowskiej siedzibie firmy odbył się przedpremierowy pokaz nowego modelu Defendera.

Land Rover Defender to auto, które słynie z  wyjątkowej wytrzymałości (i w tej kwestii nic się nie zmieniło), ale oprócz tego, jego najnowsza wersja zachwyca swoim nowoczesnym designem. Podczas imprezy obecni byli, między innymi ambasador nowego Defendera – Przemek Kossakowski oraz podróżnik Maciej Kamiński.

Niezwykli ludzie i fantastyczny samochód

Ambasadorem nowego modelu Defendera został Przemek Kossakowski. Dlaczego? – ponieważ jest postacią, która idealnie pasuje do wizerunku marki. Przemek Kossakowski to znany podróżnik i prezenter telewizyjny, który w swoich programach wielokrotnie udowodnił,  że jest otwarty na wyzwania i dobrze radzi sobie w trudnych sytuacjach. Realizacja programów wymagała od niego dużej odwagi i determinacji, ponieważ podczas podróży odwiedzał odległe zakątki świata, brał udział w wielu nietypowych rytuałach, a także poddawał się niekonwencjonalnym zabiegom i metodom leczenia.

Land Rover Defender jest legendą jeśli chodzi o wytrzymałość i bezkompromisowość w pokonywaniu najbardziej ekstremalnych tras. Wyróżnia się niezawodnością niezależnie od warunków. To auto, które umożliwia pokonywanie nawet najtrudniejszych wyzwań w terenie. Właśnie dlatego Przemek Kossakowski i nowy model Defendera stanowią zgrany duet.

Na pokazie nowego Defendera w Car-Master pojawił się także Maciej Kamiński – niezwykle interesujący człowiek, który wraz ze swoim przyjacielem Michałem Worochem odbył podróż przez kraje Ameryki Północnej i Południowej. Była to wyjątkowa wyprawa ze względu na to, że panowie poruszają się na wózkach inwalidzkich. Na potrzeby podróży kupili ponad dwudziestoletniego Land Rovera Defendera i przystosowali do do swoich potrzeb.

Maciej Kamiński i Michał Woroch spotkali się kilkanaście lat temu w klinice rehabilitacyjnej w Bydgoszczy i szybko się zaprzyjaźnili. Wówczas zadecydowali, że niepełnosprawność nie przeszkodzi im w realizacji marzeń – podróżowaniu, odkrywaniu świata i poznawaniu fantastycznych ludzi. W marcu 2016 roku wzięli więc udział w konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Zawady, która jest przyznawana młodym, obiecującym podróżnikom o nietuzinkowych pomysłach na ekspedycje. Swoim wystąpieniem porwali kapitułę konkursową i zwyciężyli, zasilając w ten sposób swój budżet na wyprawę po Ameryce Południowej i Północnej. W podróż wyruszyli 9 listopada 2016 roku, a zakończyli ją we wrześniu 2018 roku, niemniej jednak realizacja całego projektu zajęła im 4,5 roku.

Nowy model Defendera – połączenie tradycji z nowoczesnością

Konstruktorzy nowego Defendera pozostali wierni tradycji – stworzyli auto, które bezkompromisowo pokonuje ekstremalne trasy i idealnie sprawdza się w trudnych warunkach terenowych. Jednocześnie zrobił krok naprzód ku nowoczesnym technologiom i współczesnym wymaganiom dotyczącym komfortu jazdy.

Bryła nowego Defendera pozostała nieco kanciasta, ale tym razem design jest o wiele bardziej elegancki. Nowy Defender zapewnia idealny komfort jazdy w każdych warunkach, zarówno w terenie, jak i na drogach utwardzonych (w przeciwieństwie do swoich poprzedników, którzy nie sprawdzali się na asfalcie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *