Pasty polerskie – ręczne polerowanie samochodu

Pasty polerskie - ręczne polerowanie samochodu

Pasty polerskie - ręczne polerowanie samochodu

Chcesz własnymi siłami nadać karoserii pojazdu nowy blask? Wystarczy trochę chęci oraz odpowiedni sprzęt i dobrze dobrana pasta polerska.

Pasta polerska to produkt, który pozwoli na ręczne polerowanie samochodu. Jak wybrać pasty polerskie? O czym warto pamiętać? Jakie rodzaje past znajdziemy na rynku?

Zadbany samochód

Wszyscy właściciele samochodu pragną, aby auto prezentowało się ładnie i estetycznie. Jeśli lakier jest mocne wyeksploatowany, warto przemyśle zakup pasty polerskiej, która przywróci karoserii blask. Ponadto, produkt ten wpływa na zabezpieczenie auta przed lekkimi mikrouszkodzeniami oraz zarysowaniami.

Wybór pasty polerskiej

Jazda zadbanym autem jest czystą przyjemnością zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Jednakże lakier po pewnym czasie ulega eksploatacji i nie wygląda już jak nowy. Aby odzyskać głęboką barwę karoserii, dobrym rozwiązaniem będzie wypolerowanie auta z użyciem specjalnej pasty. Powinna ona zostać dopasowana do potrzeb kierowcy oraz doświadczenia. Postawić możemy także na komplet takich past, co pozwoli dokładnie przeprowadzić korektę lakieru.

Ręczne polerowanie samochodu

Polerowanie ręczne jest dosyć pracochłonne, ale daje ciekawe efekty i sprawdza się w przypadku drobnych zarysowań. Prawidłowe wykonanie tej czynności wymaga oczywiście skorzystania ze specjalnych produktów, jakimi są pasty polerskie. Niezwykle ważne jest to, aby kupować te wyroby od sprawdzonych producentów oferujących najwyższą jakość past polerskich.

Rodzaje past polerskich

Pasta polerska występować może w kilku odmianach, które dobrać należy do własnych potrzeb. Jedną z nich są pasty cuttingowe, które odznaczają się mocnym ścieraniem. Korektę lakieru warto rozpocząć właśnie w użyciem takiej pasty. Pozwala ona pozbyć się zmatowień i rys na aucie w większości przypadków.
Niektóre modele aut wymagają użycia pasty polishingowej, która jest średnio ścierna. Po wykonaniu polerowania, należy jeszcze raz przystąpić do tej czynności, używając pasty wykończeniowej, która da efekt nabłyszczenia. To pozwoli zapobiec powstawaniu na karoserii hologramów.

Ręczne polerowanie auta z pewnością nie da tak dużego efektu, jak mechaniczne metody, jednakże często bywa jedynym rozwiązaniem i pozwoli zaoszczędzić koszty. Podczas zakupu pasty trzeba dobrać ją do modelu auta oraz oczekiwań, jakie mamy względem tego produktu i co chcemy osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *