Pneumatyczne wyposażenie warsztatu blacharskiego

Pneumatyczne wyposażenie warsztatu blacharskiego

Pneumatyczne wyposażenie warsztatu blacharskiego

W warsztatach blacharskich jedną z głównych wykonywanych czynności jest cięcie blachy oraz jej obróbka poprzez szlifowanie. Aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz ergonomię w pracy należy zaopatrzyć zakład w odpowiednie urządzenia i technologie. Z pomocą pojawia się tutaj pneumatyka, która stara się dostarczać wszystko co najważniejsze w tej branży.

Podczas pracy przy cięciu blach, bezcennym okaże się przecinak pneumatyczny. Przecinarki pneumatyczne to narzędzia zasilane strumieniem sprężonego powietrza, co pomaga w precyzyjnym i bezpiecznym cięciu metalu. Bardzo cenione w tym aspekcie są przecinaki boczne, które dobrze współdziałają w rozdzielaniu blach z młotkami pneumatycznymi. Narzędzia te mają zróżnicowane parametry oraz bogate wyposażenie dodatkowe w postaci różnych długości i kształtów końcówek roboczych. Szczegóły te pozwalają na ich stosowanie nie tylko w przemyśle blacharskim, ale również w maszynowym, odlewniczym, jak i w budownictwie przy pracach instalatorskich.

Piła pneumatyczna CP7900 tnąca wykładzinę

Piła pneumatyczna CP7900 tnąca wykładzinę

Jednymi z podstawowych narzędzi, które znajdziemy w warsztatach blacharskich są piły pneumatyczne. Pilarka pneumatyczna być wykorzystywana między innymi do wycinania uszkodzonych elementów nadwozi samochodowych. Pilarki pneumatyczne pneumatyczne mogą rozpoczynać cięcie od dowolnej krawędzi krojonego elementu lub od otworu w środkowej jego części, wywierconego z myślą o wprowadzeniu brzeszczotu o małych wymiarach. Cechują się one również dużą dokładnością pracy i jednocześnie pozostawiają równe, gładkie krawędzie. Warto tutaj wspomnieć również o nożycach pneumatycznych, które są głównie wykorzystywane do prac związanych z prostopadłym cięciem blach stalowych, aluminiowych oraz ocynkowanych. Nożyce pneumatyczne napędzane sprężonym powietrzem stosowane są zarówno w warsztatach blacharskich jak i w różnych gałęziach przemysłu obróbczego.

Szlifierka oscylacyjna do lakieru
Szlifierka oscylacyjna do lakieru

W warsztatach blacharskich nie może również zabraknąć szlifierek kątowych. Narzędzia szlifujące z napędem pneumatycznym to bardzo uniwersalne urządzenia, które są wykorzystywane głównie do obróbki metalu. Ich szeroka gama pozwala na stosowanie we wszystkich pracach szlifierskich. Szlifierki kątowe charakteryzują się dużą mocą, precyzją wykonania i wytrzymałością. Wraz z użyciem sprawdzonych i zaawansowanych technologii zapewniają one najwyższą ergonomię, bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi dla pracowników.

Mała szlifierka kątowa w serwisie samochodowym

szlifierka oscylacyjna w automacie szlifującym w fabryce

Poza szlifierkami kątowymi, w warsztatach często można zauważyć szlifierki taśmowe. Są one bardzo przydatne głownie ze względu na swoje małe gabaryty. Urządzenia te są bardzo dobrym rozwiązaniem do precyzyjnego szlifowania miejsc trudno dostępnych dla tradycyjnych szlifierek. Pomaga w tym również fakt, że większość ze szlifierek taśmowych ma możliwość obrotu głowicy w zakresie 3600 stopni, co daje uniwersalne rozwiązanie dla prawie każdego zastosowania. Szlifierki taśmowe powszechnie stosowane są do szlifowania naroży, zaokrąglania krawędzi, szlifowania spoin spawalniczych, fazowania małych rur czy ukosowania naroży.

Działania w warsztatach blacharskich wymagają dużej ilości rozwiązań, które poradzą sobie z różnymi warunkami pracy. Branża ta charakteryzuje się narzędziami, które powinny być efektywne i wspomagać bezpieczeństwo pracy. Rozwiązania dla szeroko rozumianego przemysłu blacharskiego znajdą Państwo na stronie sklepu www.pneumat.com.pl, który oferuje wiele rozwiązań pneumatycznych w różnych dziedzinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *