Preparat do regeneracji silnika – czy warto go stosować?

Preparat do regeneracji silnika - czy warto go stosować

Preparat do regeneracji silnika - czy warto go stosować

Sposobów zabezpieczenia silnika przed skutkami długotrwałej eksploatacji czy używania np. paliwa gorszej jakości jest wiele. Jednym z najskuteczniejszych jest stosowanie specjalnego preparatu, który wyrównuje pracę silnika, odbudowuje wszelkie ubytki, a do tego skutecznie odbudowuje powierzchnie tarcia. Czym jest Ceramizer i czy warto z niego korzystać? Do jakich rodzajów silników spalinowych sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Jak działa preparat do regeneracji silnika?

Preparat do regeneracji silnika to tzw. ceramizer, którego zadaniem jest ceramizacja. Metoda ta polega na odnawianiu silników, biegów i innych elementów, w których działaniu pojawia się efekt tarcia metalu o metal. W wyniku takiego tarcia, w strukturze metalu powstają ubytki. Ceramizer wypełnia je, przywracając pierwotny stan mechanizmu. Co ciekawe, cały proces odbywa się zupełnie automatycznie. Wystarczy jedynie dodać specjalny preparat do oleju silnikowego, by po 200 km od chwili jego wlania efekty stały się wyraźnie widoczne. Bardzo dużą zaletą Ceramizera jest fakt, że nie ma konieczności demontażu urządzenia do przeprowadzenia procesu regeneracji. Koszt regeneracji wykonanej w ten sposób jest o wiele niższy niż koszt zwykłej usługi regeneracyjnej, a do tego jest o wiele szybszy i nie wymaga właściwie żadnego działania oprócz zaaplikowania preparatu, co trwa dosłownie kilka sekund i jest bardzo proste. Stworzona przez preparat powłoka ceramiczna odbudowuje metalowe powierzchnie i zabezpiecza je przed powstawaniem kolejnych ubytków.

Czy Ceramizer dolewa się tylko do oleju silnikowego?

Procesy niszczenia struktury metalu mają miejsce nie tylko w przypadku samego silnika, ale także w przypadku np. skrzyni biegów czy układów wspomagania kierownicy. Każdy z tych układów może być zregenerowany przy użyciu odpowiedniego Ceramizera. Testy wykazały, że zastosowanie uszlachetniacza do paliwa zmniejsza zużycie paliwa nawet o 4%, a zastosowanie preparatu do skrzyni biegów umożliwia ich płynniejsze zmiany i wydłużenie ich żywotności. Dodatek do oleju silnikowego także zmniejsza spalanie, a do tego ułatwia rozruch zimnego silnika i zmniejsza zużycie oleju silnikowego. Po zastosowaniu preparatu, efekty zobaczysz niemal natychmiast. Co ważne, Ceramizery mogą być stosowane w silnikach spalinowych dowolnych maszyn, a więc nie tylko w samochodach osobowych, ale także w samochodach dostawczych, ciężarowych, motocyklach czy w piłach i innych maszynach spalinowych. Najlepiej zastosować preparat przy wymianie oleju, gdyż sam olej silnikowy także z czasem ulega zużyciu, tracąc swoje właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *