Recenzja wideorejestratora Xblitz Z10 Slim

Recenzja wideorejestratora Xblitz Z10 Slim

Recenzja wideorejestratora Xblitz Z10 Slim

Xblitz 10 Slim to nowoczesny wideorejestrator samochodowy z funkcją łączności WIFI, dzięki czemu można nim sterować za pomocą aplikacji w telefonie. Rejestrator umożliwia podgląd obrazu z kamery w czasie rzeczywistym na ekranie smartfona, a także ustawienie parametrów urządzenia z poziomu telefonu. Już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie wykonano z najwyższej jakości materiałów. Urządzenie na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy preferują mniejsze urządzenia o minimalistycznym i stylowym wyglądzie.

Pierwszy rzut oka na wideorejestrator Xblitz Z10 Slim

Wideorejestrator Xblitz Z10 Slim został starannie zapakowany w niewielkich rozmiarów pudełko, na którego froncie umieszczono zdjęcie kamery, z tyłu zaś – informacje odnośnie zawartości zestawu oraz specyfikację techniczną. W skład zestawu wchodzi nie tylko wideorejestrator Xblitz Z10 Slim, ale również ładowarka samochodowa, czytnik kart pamięci oraz instrukcja obsługi.

Ogromną zaletą urządzenia, która rzuca się w oczy jako pierwsza, są przede wszystkim niewielkie rozmiary – charakterystyczne dla produktów marki Xblitz. Kamera została wyposażona w wygodny, podręczny uchwyt oraz minimalistyczny elegancki, a zarazem dyskretny obiektyw. Przycisk włączający zasilanie umieszczony jest od góry urządzenia. Z drugiej strony wideorejestratora znaleźć można wejście dla karty Micro SD oraz kabla USB. Wzdłuż obudowy rejestratora umieszczono niewielkich rozmiarów otwory wentylacyjne, których zadaniem jest skuteczne chłodzenie urządzenia podczas pracy.

Dane techniczne wideorejestratora Xblitz Z10 Slim

Specyfikacja wideorejestratora Xblitz Z10 Slim, którą podaje producent:

 • Rozdzielczość kamery przedniej i tylnej: FHD 1080p
 • Połączenie WIFI: tak
 • Wbudowany mikrofon: tak
 • Szeroki kąt widzenia: tak
 • G-Sensor: tak
 • Nagrywanie w pętli: tak
 • Nagrywanie dźwięku (wbudowany mikrofon): tak
 • Obsługa kart pamięci: micro SD
 • Kod EAN:5902479673370
 • Kod CN: 85258900
 • Waga kamerki: 36 g
 • Wymiary kamerki: 75x41x28 mm
 • Waga pudełka: 228 g
 • Wymiary pudełka: 130x115x40 mm

Jak rozpocząć korzystanie z kamery samochodowej Xblitz Z10 Slim?

Aby po raz pierwszy uruchomić kamerę samochodową należy włożyć do niej kartę micro SD. Do wyboru jest kilka trybów nagrywania. Na szczególną uwagę zasługuje nagrywanie w pętli loop-recording. Dzięki temu obraz jestfilmowany bez przerwy, niezależnie od pojemności karty pamięci. Funkcja ta pozwala w szybki i wygodny sposób dotrzeć do filmów ujmujących najważniejsze zdarzenia, a jednocześnie nie przeciąża karty pamięci.

Technologia G-sensor zabezpiecza nagrane pliki – dzięki temu w razie nieprzewidzianego zdarzenia na drodze – kolizji lub też wypadku, wszystkie materiały pozostają w 100% bezpieczne i nie ulegną skasowaniu. Warto pamiętać o tym, że są to materiały z najbliższego przedziału czasowego – które mogą okazać się kluczowe w ustaleniu sprawcy niebezpiecznego zdarzenia na drodze i wyciągnięcia w stosunku do niego konsekwencji.

Szerokokątny obiektyw 140 stopni umożliwia nagrywanie filmów w wysokiej jakości high definition z prędkością 30 klatek na sekundę. Kamerka jednocześnie może uchwycić dwa pasy drogi, a sam obraz jest bardzo wyraźny, dzięki czemu może posłużyć jako wiarygodny dowód w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia. Kierowca, który posiada kamerę Z10 Slim na wyposażeniu swojego auta, może czuć się pewnie i bezpiecznie. Wystarczy przejrzeć przykładowe nagrania uchwycone przez wideorejestrator, by na własne oczy przekonać się, że jest to urządzenie warte uwagi.

Wideorejestrator Xblitz Z10 Slim a łączność WiFi

Kamerka została wyposażona w moduł WiFi, który umożliwia przeglądanie na bieżąco nagranych materiałów przy pomocy specjalnie opracowanej aplikacji – Roadcam. Jest to bardzo intuicyjne oprogramowanie, z którego obsługą poradzi sobie każdy użytkownik smartfona. Trzeba jednak pamiętać o tym, że uzyskanie obrazu z kamery możliwe jest wyłącznie wtedy, kiedy smartfon znajduje się w zasięgu rejestratora, a połączenie WiFi między urządzeniami zostanie nawiązane.

W zestawie można znaleźć dołączony przez producenta czytnik kart SD – od tradycyjnych czytników różni się tym, że podłącza się go bezpośrednio do portu USB. Wideorejestrator Z10 Slim odczytuje karty o pojemności do 32 GB.

Podsumowując, śmiało można stwierdzić, że Kamera Xblitz Z10 Slim to bardzo kompaktowe i warte uwagi urządzenie, które nie rozprasza kierowcy podczas jazdy, a jednocześnie zapewnia mu wysoki poziom bezpieczeństwa za kółkiem.

Z pewnością docenią go wszyscy zwolennicy minimalistycznego designu. Dzięki klasycznej kolorystyce kamera doskonale będzie wyglądać w każdym modelu samochodu.

Wideorejestrator Xblitz Z10 Slim robi zdjęcia i nagrywa filmy w wysokiej jakości high definition z prędkością 30 klatek na sekundę, dzięki czemu uzyskany obraz jest naprawdę wyraźny. Warto dodać, że sprzęt jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie, która odpowiada możliwościom finansowym przeciętnego użytkownika samochodu.

Więcej na temat kamery, możecie znaleźć tutaj: https://xblitz.pl/produkt/xblitz-z10-slim/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *