Samochody ze Szwajcarii

Samochody ze Szwajcarii

Samochody ze Szwajcarii

Podczas szukania samochodu ze Szwajcarii warto skorzystać z portali internetowych. Oczywiście przydatna jest znajomość języka angielskiego oraz niemieckiego, w której prowadzona jest większość największych portali internetowych.

Właściwości pojazdów

Szwajcaria jest krajem o niewielkim terytorium, dlatego można znaleźć wiele ofert i obejrzeć je w ciągu jednego dnia. Samochody ze Szwajcarii charakteryzują się wysoką jakością oraz mocnymi podzespołami. Ludzie decydują się na zakup tych samochodów, ponieważ w niskiej cenie można dostać nowoczesny model pojazdu. Proces biurokracji jest znacznie krótszy niż w Polsce, dlatego w łatwy sposób można załatwić wszystkie formalności. Po wyrejestrowaniu pojazdu w urzędzie właściciel otrzymuje dowód zawierający pieczątkę, która jest potwierdzeniem procesu zmiany właściciela. Załatwienie tych formalności umożliwia w prosty sposób powrót do Polski. Żeby umowa kupna-sprzedaży była zrozumiała dla Szwajcara musi być zawarta w języku francuskim lub angielskim. Istnieje wiele stron internetowych, które umożliwiają sprawdzenie historii pojazdu dzięki informacjom na temat numeru VIN. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na przegląd techniczny, ponieważ bez jego ważności pojazdy w Szwajcarii mogą poruszać się jedynie na lawecie. W przypadku samochodów starszych niż 10 lat niezbędne jest potwierdzenie ze stacji kontroli pojazdów, że pojazd może się poruszać. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy kanton ma własne przepisy prawne.

Formalności związane ze sprowadzeniem auta

Jednak należy pamiętać, że nie różnią się one pod wieloma względami, dlatego trzeba je sprawdzić w sposób szczegółowy. Niezbędne jest jednak posiadanie tablic eksportowych oraz ubezpieczenia, jeżeli planujesz powrót samochodu na lawecie. W urzędzie należy wypełnić formularz oraz opłacić ubezpieczenie i podatek. Warto zauważyć, że cena jest uzależniona od czasu, w którym dokonywany jest zakup. Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest kupowanie pojazdów w pierwszej połowie miesiąca, ponieważ wtedy koszt podatku wynosi 170 franków, natomiast cztery dni przed końcem miesiąca cena będzie wynosiła już 190 franków. Jest to spowodowane faktem, że ubezpieczenie musi być wystawione na następny miesiąc. Są to wszystkie formalności, które należy wypełnić, żeby sprowadzić samochód do Polski. Warto mieć na uwadze, że obywatele Unii Europejskiej mogą wykonać odprawę w dowolnym państwie, które znajduje się na terenie UE. Szczególnie opłacalne jest to w Niemczech, ponieważ podatek wynosi tam 19%. Należy pamiętać, że akcyza w Niemczech powinna być opłacona w ciągu 5 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *