Stacja kontroli pojazdów – zakres obowiązków
Raz do roku właściciele samochodów zobligowani są do wizyty w stacji kontroli pojazdów. Badanie rozpoczyna się od wjazdu samochodu na stanowisko kontrolne. Jest to miejsce, w którym wykwalifikowany pracownik dokonuje tegoż badania. Warto wiedzieć, że stacja kontroli pojazdów powinna przede wszystkim być oznaczona zewnętrznie w sposób widoczny. Ponadto powinna zawierać minimum jedno stanowisko kontrolne, które będzie służyć do wykonywania badań. Renomowana stacja kontroli pojazdów cechuje się tym, że zapewnia miejsce parkingowe dla pojazdów oczekujących na badanie techniczne.
Stacja kontroli pojazdów – wyposażenie kontrolno-pomiarowe i technologiczne
Stacja kontroli pojazdów w Poznaniu może posiadać zarówno stanowisko kontroli przelotowej, jak i nieprzelotowej. Najczęściej mamy do czynienia z tym pierwszym. W takim przypadku budynek musi być wyposażony w odpowiedniej wielkości bramę wjazdową i wyjazdową.
Stanowisko kontrolne stacji kontroli pojazdów cechuje się przede wszystkim powierzchnią poziomą, która nazywana jest „ławą pomiarową”. Ponadto na stanowisku kontrolnym mamy do czynienia z powierzchnią roboczą, a także powierzchnią pomocniczą z urządzeniami i przyrządami. Głównym stanowiskiem w stacji kontroli pojazdów jest oczywiście kanał przeglądowy lub urządzenie, które przeznaczone jest do podnoszenia całego pojazdu wraz z wyposażeniem kontrolno-pomiarowym oraz technologicznym.
Wymiana opon – charakterystyka
Wymiana opon w Poznaniu z letnich na zimowe powinna odbywać się w okresie, w którym temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W przypadku zmiany opon z zimowych na letnie mamy do czynienia z odwrotnym działaniem i wymiany dokonujemy w okresie, gdy temperatura jest wyższa niż 7 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Warto mieć na uwadze, iż pozostawienie ogumienia zimowego w okresie letnim może spowodować szybsze ich zużycie, a także wyższe spalanie paliwa.
Wymiana opon u wulkanizatora trwa około 30 minut, jednakże czas ten może się wydłużyć w przypadku nagłej potrzeby zdemontowania felg lub wymiany uszkodzonych elementów. Czy jest możliwa samodzielna wymiana opon? Oczywiście, że tak. Jednakże potrzebna jest do tego odpowiednia wiedza oraz odpowiednie narzędzia.
Samochody używane z salonu – czy warto?
Samochody używane z salonu w Poznaniu to niewątpliwie jedna z najbezpieczniejszych form zakupu samochodu. Tego samego nie możemy powiedzieć o komisach lub kupnie auta od osoby prywatnej. Kupno auta u dealera renomowanego salonu to bez wątpienia pewność i bezpieczeństwo zarówno jeśli chodzi o stan techniczny pojazdu, jak i wgląd w informacje o historii użytkowania tegoż auta. Ogromną zaletą salonów samochodowych jest to, iż do dyspozycji mamy dużą ilość pojazdów, przez co wybór jest znacznie większy. Zakres cenowy samochodów używanych z salonów również jest szeroki, co pozwala na dostosowanie własnych możliwości do ceny auta.
To, czym różni się zakup samochodu w salonie od zakupu w komisie, jest możliwość reklamacji u dealera w przypadku wystąpienia nagłych usterek.