Volkswagen Bank wspiera edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa

Volkswagen Bank wspiera edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa

Volkswagen Bank wspiera edukację w zakresie cyberbezpieczeństwa

Korzystanie z internetu stało się powszechnym elementem życia codziennego. Jednak bez zachowania ostrożności użytkownicy narażają się na to, że ich prywatne dane wpadną w niepowołane ręce. Dlatego tak ważna jest edukacja z zakresu cyberbezpieczeństwa. Wiedza i świadomość pozwolą uniknąć zagrożeń, którymi mogą być utrata pieniędzy czy kradzież tożsamości. Volkswagen Bank GmbH zaangażował się w akcję edukacyjną, która ma na celu propagowanie zasad bezpiecznego korzystania z internetu, bankowości elektronicznej czy sklepów internetowych.

Efektem współpracy Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa z ponad 20 bankami, w tym Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce, są dwa cykle filmów, m.in. o bezpiecznym korzystaniu z bankowości elektronicznej czy sklepów internetowych. Pierwsza z nich dotycząca bezpieczeństwa w sieci została opublikowana w styczniu 2019 r. Promocja drugiej serii materiałów wideo jest zaplanowana na maj br.

Filmy przygotowane w ramach akcji będą promowane w serwisach internetowych największych polskich dzienników. Można je będzie także wykorzystywać przy prowadzeniu lekcji i wykładów w szkołach i uczelniach na terenie całej kraju.

Akcja realizowana jest w ramach sektorowego programu „Bankowcy dla Edukacji”, który został zainicjowany przez Związek Banków Polskich. Skierowany jest on do różnych grup odbiorców: uczniów, studentów, seniorów, ale także pracowników sektora bankowego. Celem kampanii jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze ekonomii, finansów i zarządzania. Program jest realizowany przez Warszawski Instytut Bankowości.

Podobna akcja zrealizowana w 2018 r. cieszyła się popularnością i przyniosła wymierne wyniki. Filmy edukacyjne dotarły do ponad 350 000 uczniów, studentów i seniorów na ponad 9000 lekcji, wykładów i spotkań w 2500 szkołach, 120 uczelniach i 150 Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Blisko 2000 nauczycieli w całej Polsce oraz 1000 „bankowców-wolontariuszy” zostało przeszkolonych w zakresie zagrożeń płynących z nieostrożnego korzystania z sieci.

Zapraszamy do zapoznania się z filmami:

Odc.1 Bezpieczny komputer

Odc. 2 Bezpieczny sklep internetowy

Odc. 3 Bezpieczny klient:

Odc. 4 Dane osobowe

Odc. 5 Rodzaje cyberzagrożeń

Odc. 6 Pierwsza pomoc

Odc. 7 Kto zadba o nasze cyberbezpieczeństwo

Odc. 8 Świadomy obywatel – bezpieczny e-obywatel

Odc. 9 Bezpieczny jak sektor bankowy

Źródło: Volkswagen Financial Services

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *