Volkswagen Financial Services przejmuje większościowy pakiet akcji firmy FleetLogistics

Volkswagen Financial Services przejmuje większościowy pakiet akcji firmy FleetLogistics

Volkswagen Financial Services przejmuje większościowy pakiet akcji firmy FleetLogistics

Volkswagen Financial Services rozszerza swoją ofertę w zakresie międzynarodowego zarządzania mobilnością i flotami pojazdów poprzez strategiczne partnerstwo z firmą TÜV SÜD. W tym celu spółka Volkswagen Financial Services AG zakupiła 60 proc. udziałów w największej europejskiej firmie zarządzającej flotami, FleetCompany GmbH, znanej w ponad 70 krajach świata pod nazwą FleetLogistics.

Pozostałe 40 proc. udziałów należy do dawnego partnera TÜV SÜD – Auto Service GmbH z siedzibą w Monachium – spółki zależnej, będącej w całości własnością TÜV SÜD AG.

– Wspólnie z naszym strategicznym partnerem TÜV SÜD, planujemy połączyć i dalej rozwijać ofertę mobilności dla klientów flotowych. Silny nacisk, jaki FleetLogistics kładzie na działalność międzynarodową, doskonale uzupełnia naszą globalną aktywność w obszarze usług finansowych – mówi Lars Henner Santelmann, Prezes Zarządu Volkswagen Financial Services AG.

Obydwaj akcjonariusze postanowili, że FleetLogistics pozostanie niezależną marką. Celem transakcji jest stworzenie pełnej gamy produktów i usług, w ramach których możliwe będzie połączenie zarządzania zarówno podróżami, jak i flotą. Zakup zostanie sfinalizowany po zatwierdzeniu transakcji przez właściwy organ antymonopolowy. Strony ustaliły, że nie będą ujawniać ceny zakupu.

– To strategiczne partnerstwo pozwoli dostarczyć naszym klientom flotowym dużą wartość dodaną. Zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz obecny model biznesowy w obszar mobilności intermodalnej. Dzięki połączeniu spółek, będziemy mogli w przyszłości zaoferować dodatkowe usługi. Postanowiliśmy jednak utrzymać neutralność marki wraz z jej portfelem pojazdów, a także niezależność firm leasingowych wchodzących w jej skład – mówi Patrick Fruth, CEO Mobility Division TÜV SÜD.

W ramach strategicznej zmiany planowany jest transfer CarMobility GmbH, należącej w całości do Volkswagen Financial Services AG, do FleetLogistics. CarMobility działa w Niemczech od 2006 r. jako niezależna firma zarządzająca flotą. Na koniec 2018 r. miała podpisanych około 40 000 umów.

– CarMobility bardzo dobrze się rozwijała w Niemczech w ostatnich latach. Firma zbudowała dużą bazę klientów i wprowadziła na rynek wiele nowych produktów – podsumowuje osiągnięcia firmy Santelmann. – Jednak aby kontynuować ten trend, potrzebujemy ekonomii skali, którą można skutecznie osiągnąć tylko dzięki rozszerzeniu działalności na arenie międzynarodowej. Jest to obecnie możliwe dzięki połączeniu działań z FleetLogistics.

FleetLogistics została założona w 1996 roku. Firma zatrudnia około 360 osób na całym świecie i działa w ponad 70 krajach. Obsługuje dużych krajowych i międzynarodowych klientów flotowych. 
Z portfelem około 200 000 pojazdów, FleetLogistics jest jednym z największych na świecie niezależnych dostawców usług zarządzania flotą. Spektrum tych usług dzieli się na trzy główne obszary: zarządzanie flotą, doradztwo oraz raportowanie w zakresie flot.

Źródło: Volkswagen Financial Services

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *