Mercedes Szczecin. Sprawdź, z jakich usług skorzystasz w salonie dealera

W salonie dealerskim marki motoryzacyjnej przede wszystkim można kupić fabrycznie nowy lub używany samochód. Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Współczesne salony to coraz częściej miejsca kompleksowej obsługi osób planujących zakup auta, czy to na użytek prywatny, czy do firmy. Dobrym przykładem będzie tutaj salon autoryzowanego dealera Mercedesa w Szczecinie, Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka. Przyjrzeliśmy się jego ofercie, a szczegółami dzielimy się w naszym artykule.

Fachowe doradztwo przed zakupem samochodu

Oczywiście, że w dobie Internetu wszystkie informacje na temat danego modelu samochodu można od ręki znaleźć w sieci. Pamiętajmy jednak, że często nie są one zweryfikowane, pojawią się różne przekłamania czy zwykłe błędy.

Najlepszym źródłem informacji o samochodzie jest dealer, który go sprzedaje. Stąd jeśli poważnie rozważasz zakup auta, zwłaszcza tak wysokiej klasy jak Mercedes-Benz, to radzimy w pierwszej kolejności udać się do autoryzowanego dealera Mercedesa w Szczecinie i zasięgnąć wiedzy u źródła.

Usługi finansowe

Salony dealerskie zapewniają dziś kompleksową obsługę procesu zakupowego. Doradca nie tylko przedstawia klientowi szczegółowe informacje na temat auta i przygotowuje niezbędne dokumenty, ale też może pośredniczyć w uzyskaniu finansowania, czy to w formie leasingu, wynajmu długoterminowego czy kredytu.

Zakup pakietu ubezpieczeń

W salonach dealerskich można wykupić pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych i osobowych OC/AC/NNW, który praktycznie zawsze okazuje się najkorzystniejszy (przynajmniej w pierwszym roku ubezpieczenia).

Ta usługa jest również bardzo komfortowa dla nabywcy pojazdu, który nie traci już czasu na samodzielne wyszukiwanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń.

Usługi serwisowe

Salon dealerski to najczęściej także autoryzowana stacja obsługi. Jeśli masz Mercedesa w Szczecinie, to rekomendujemy serwisowanie auta właśnie w ASO – nawet, gdy samochodów jest już po gwarancji fabrycznej.

ASO to najwyższy poziom serwisu, dostęp do szczegółowych informacji na temat pojazdu, stosowanie się do procedur producenta oraz korzystanie ze specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, w tym oprogramowania. Wszystko to przekłada się na poprawne ustalenie przyczyny problemu z autem i jej sprawne usunięcie.

Kontrola przedzakupowa

Salony dealerskie, a pisząc precyzyjnie – działające przy nich autoryzowane stacje obsługi, oferują również możliwość przeprowadzenia kompleksowej kontroli przed zakupem samochodu. Jeśli masz na oku jakiegoś Mercedesa w Szczecinie z drugiej ręki, a chcesz uniknąć ryzyka natrafienia na pojazd z ukrytymi wadami, to radzimy zlecić jego inspekcję w ASO.

Taka kontrola wykaże, czy z pojazdem jest wszystko w porządku, czy nie ma poważnych usterek, czy i ewentualnie co trzeba w nim wymienić etc.

Sprawdzenie historii pojazdu

W salonie dealerskim można również zweryfikować historię samochodu, który planujesz kupić, o ile oczywiście jest ona dostępna w systemie producenta (co nie jest takie pewne, jeśli auto nie było regularnie serwisowane). Poznanie historii samochodu to ważna czynność przed zakupem, która może uchronić Cię przed zainwestowaniem sporych pieniędzy w auto powypadkowe czy zaniedbane pod względem serwisowym.

Jazda testowa

Jeśli planujesz zakup fabrycznie nowego lub używanego Mercedesa w Szczecinie, to jest rzeczą zupełnie zrozumiałą, że chcesz wcześniej przetestować auto w realnych warunkach drogowych. Taką możliwość oczywiście zapewnia salon autoryzowanego dealera, w którym na jazdę testową możesz się umówić nawet online czy telefonicznie w dogodnym dla siebie terminie.

Jak widzisz w salonie dealera Mercedesa w Szczecinie skorzystasz z szeregu usług, które mogą Ci się przydać zarówno na etapie zakupu nowego lub używanego samochodu, jak i w trakcie jego eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *