Pomoc drogowa – ratunek w nagłych przypadkach na drodze

Pomoc drogowa - ratunek w nagłych przypadkach na drodze

Pomoc drogowa - ratunek w nagłych przypadkach na drodze

Wypadki się zdarzają z różnych powodów i okoliczności. Stwarza to duży problem, zwłaszcza jeżeli samochód zostaje poważnie uszkodzony. Są to doświadczenia, których każdy kierowca wolałby uniknąć. Aby zminimalizować  skutki takich zdarzeń, pomocne jest assistance drogowe. Wykupując ubezpieczenie, warto wyjść poza absolutny obowiązek i pomyśleć także o swoim bezpieczeństwie.

Ubezpieczenie rozszerzone o assistance

Assistance komunikacyjne to jedno z najbardziej przygotowanych i rozbudowanych ubezpieczeń. Zapewnia szybką i kompleksową pomoc w przypadku nieprzewidzianej i nieprzyjemnej sytuacji/zdarzenia na drodze, Z dobrodziejstw pomocy drogowej możemy skorzystać także w momencie awarii czy kradzieży samochodu. Może obejmować tylko podstawowe usługi, jak np. holowanie, albo rozszerzone – np. usługi serwisowe czy medyczne. Dodatkowe ubezpieczenie assistance przydaje się szczególnie podczas podróży zagranicznych. Zapewnia wtedy pomoc w postaci holowania,  bezpłatnego wynajmu auta zastępczego i usług tłumacza.

Różne warianty ubezpieczenia

Zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę o ubezpieczeniu assistance, która umożliwi korzystanie z całego pakietu pomocy drogowej Kraków, to trzeba zapoznać się  Ogólnym Warunkami Ubezpieczenia.  Najważniejsze jest, aby sprawdzić zakres terytorialny ubezpieczenia i definicję wypadku, awarii i kradzieży pojazdu, jakie przyjmuje ubezpieczyciel./ Umowa może zawierać limity świadczeń,  w przypadku holowania może być ustalony maksymalny limit kilometrów oraz  czas przysługiwania samochodu zastępczego.  Ubezpieczony powinien też znać rodzaje sytuacji, które mogą skutkować wyłączeniem ubezpieczyciela z odpowiedzialności – wtedy nie mus on udzielić pomocy.  Niezależnie od wariantu ochrony zawsze w skład assistance drogowego wchodzi naprawa auta. Kwestia  przyjazdu na miejsce stłuczki pomocy drogowej Kraków i holowania auta, nie jest już taka oczywista. Zazwyczaj przy pakiecie podstawowym assistance czy ASS mini , gwarantowana jest jedynie pomoc w razie wypadku. W przypadku awarii, czy drobnych kolizji taka pomoc może nie przysługiwać. Zakres usług ograniczony jest do naprawy auta w warsztacie znajdującym się najbliższej miejsca wypadku.

Różnorodne oferty polis

Klienci oczekują różnej ochrony na drodze. W  ofercie ubezpieczycieli znajduje się  kilka rodzajów polis assistance – od podstawowych, po bardzo rozbudowane. Dlatego przed wyborem polisy dobrze jest zastanowić się nad częstotliwością poruszania się samochodem, odległościami, które pokonujemy i na warunki drogowe oraz zapytać konsultanta o możliwości, jakie daje polisa.

W razie zdarzenia na drodze, które spowodowało, że samochód nie nadaje się do dalszej jazdy, nie należy od razu wzywać pomocy drogowej, ponieważ ubezpieczyciel nie zwróci kosztów pomocy. Pierwszym krokiem jest zawiadomienie ubezpieczyciela o zdarzeniu, zapytanie o zgodę na wezwanie pomocy drogowej. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe wymaga, aby powiadomić je o zdarzeniu jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *