Pomoc drogowa, a bezpieczeństwo

Pomoc drogowa, a bezpieczeństwo.

Pomoc drogowa, a bezpieczeństwo.

Awaria pojazdu podobnie jak choroba jest najmniej pożądaną rzeczą w życiu kierowcy, ale niestety może ona przytrafić się każdemu i nie ma złotego środka, aby jej uniknąć. Nawet osoby posiadające tzw. „pakiety ubezpieczeń” w momencie awarii dowiadują się, że jednak ich wieloletni agent ubezpieczeniowy nie wyjaśnił im dokładnie wszystkich zagadnień zawartych w ubezpieczeniu i niestety są zmuszeni do korzystania z pomocy drogowej.

Czym kierować się w wyborze takiej pomocy ?

Oczywiście główną miarą w wyborze będą czynniki ekonomiczne, czyli za jaką najmniejsze pieniądze dotrzeć z rodziną i uszkodzonym autem do domu. Każda pomoc drogowa licząc koszty przewozu pojazdu opiera się na zasadzie koła, a więc liczymy dojazd z bazy do miejsca awarii po klienta, następnie trasa z klientem do wskazanego przez niego miejsca (dom lub warsztat)  i powrót do bazy pomocy drogowej. Osobie, która szuka pomocy drogowej polecam wybór takiej, która jest najbliżej miejsca awarii, lub której baza znajduje się na trasie prowadzącej do miejsce, do którego ma trafić uszkodzone auto. Zyskamy tu na czasie oczekiwania na przyjazd pomoc drogowej i oczywiście finansowo, gdyż pozostanie nam tylko negocjacja ceny za przejechany kilometr pomocy drogowej. Gdy już dogadamy wszystkie szczegóły dotyczące miejsca naszego postoju i ceny w trakcie oczekiwania na przyjazd holownika nie zapominamy o naszym bezpieczeństwie. Pomijam już kwestie usunięcia pojazdu na pobocze i oznakowanie miejsca postoju poprzez wystawienie trójkąta.

Kamizelki odblaskowe

Ważną rzeczą jest również posiadanie kamizelek odblaskowych w pojeździe i jeśli jest to możliwe oczekiwanie na przybycie pomocy poza pojazdem najlepiej za barierą ochroną na poboczu drogi jak najdalej od psa ruchu. Dla osób, które potrafią to zrobić, super sprawą jest oznaczenie naszego uszkodzonego pojazdu na mapach Google. Da to sygnał dla innych uczestników ruchu drogowego o przeszkodzie na drodze i Ci najbardziej rozsądni kierowcy jeśli będzie taka możliwość omijając nasz uszkodzony pojazd zwolnią  i zjadą jak najbardziej lewej krawędzi jezdni co jest ważne dla naszego bezpieczeństwa. Mniej rozsądni kierowcy potrafią zaskoczyć wszystkich np. nagle wyhamować i doprowadzić przez to do kolizji, zatrzymać się w niewłaściwym miejscu po to, żeby zrobić zdjęcie, lub nagrać film zdarza się to nagminnie w miejscach wypadków drogowych. Częstym utrudnieniem i brakiem wyobraźni jest bardzo szybki przejazd takiego użytkownika drogi tuż przy samych uszkodzonym pojeździe, lub w trakcie jego załadunku na platformę pomocy drogowej. Jest to bardzo niebezpieczne zachowanie, które niesie za sobą zagrożenie zdrowia, a nawet życia osób oczekujących na pomoc drogową jak i pracowników pomocy drogowej.

Mam nadzieję, że takich sytuacji w Państwa życiu będzie jak najmniej i szczerze tego wszystkim użytkownikom dróg życzę. Wracając do naszej myśli przewodniej po przyjeździe pomocy drogowej i załadowaniu pojazdu pozostaje nam wybór warsztatu i miejsca naszego celu, gdzie chcemy być dowiezieni przez pomoc drogową. Jeśli awaria zdarzy się kilkaset kilometrów od naszego domu, gdzie mamy naszego „ulubionego” mechanika rozsądnym wyjściem jest wybór najbliższego warsztatu wliczając w to cenę nawet naszego pobytu w hotelu na czas naprawy. Koszty i tak mogą być o wiele mniejsze niż holowanie takiego pojazdu tysiące kilometrów do miejsca naszego zamieszkania.

Profesjonalna firma świadczącą usługi pomocy drogowej w swojej ofercie posiada warsztat, lub umowy z takimi warsztatami, gdzie auta klientów naprawiane są priorytetowo. Takie rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić kolejne pieniądze.

Kierując się opisanymi zasadami pomimo czekających nas kosztów związanych z naprawą naszego pojazdu, znacząco zaoszczędzimy nasze ciężko zarobione banknoty poprzez wybór profesjonalnej pomocy drogowej. Szerokiej bezpiecznej drogi życzę !!!        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *