Dlaczego współpraca ze spedycją jest opłacalna?

Dlaczego współpraca ze spedycją jest opłacalna?

Dlaczego współpraca ze spedycją jest opłacalna?

Bez względu na to, w jakim sektorze gospodarki działasz – o ile tylko jednym z filarów w Twojej branży jest transportowanie dóbr – poniższy wpis jest dla Ciebie! Udowadniamy w nim, dlaczego warto nawiązać współpracę ze spedycją.

Dobór optymalnej trasy i floty

Kooperacja ze spedycją zwalnia z obowiązku samodzielnego planowania trasy i środka transportu. Dzięki temu można zacząć generowanie oszczędności jeszcze przed właściwą realizacją zlecenia.

Nawet mimo tego, że skorzystanie z usług firmy spedycyjnej wiąże się co prawda z koniecznością zapłaty określonej wcześniej kwoty – pomimo to jest to opłacalny krok. Możesz bowiem liczyć na fachowe doradztwo w kontekście zaplanowania trasy i wyboru odpowiedniego pojazdu.

Co istotne – w przypadku niedużych ładunków spedytorzy mogą także zająć się połączeniem ładunków od innych zleceniodawców, co w dalszej perspektywie pomoże w obniżeniu kosztów za przewóz towaru.

Opieka spedytorów na każdym etapie zlecenia

Kierowcy pojazdów ciężarowych nie muszą znać płynnie języków obcych. O ile z pewnością ułatwi to ich funkcjonowanie podczas realizacji zagranicznych zleceń, tak nie jest to głównym wyznacznikiem podczas budowania zespołu.

Ta umiejętność okazuje się jednak wysoce przydatna szczególnie wówczas, gdy dochodzi do kontroli przez zagranicznych urzędników. Zdalne wsparcie spedytora okaże się wówczas nieodzowną pomocą.

W przypadku samodzielnego organizowania transportu może się okazać, że czynności podejmowane przez kontrolerów nie będą przebiegały już tak gładko z uwagi na barierę komunikacyjną. Z uwagi na to, że dzięki takiej współpracy jako zleceniodawca nie musisz być cały czas dostępny dla kierowców zyskujesz energię na inne aktywności.

Odpowiedzialność za przewoźników

Spedytorzy mają wypracowane kontakty z zaufanymi podwykonawcami, którzy realizują usługę transportu. Dzięki temu nie musisz martwić się o ewentualne niepowodzenia związane z tzw. czynnikiem ludzkim.

Mowa tutaj np. o chorobie kierowcy, jego niedyspozycji czy niestawieniu się do pracy z jakiegokolwiek innego powodu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że takie perturbacje personalne nie staną na przeszkodzie podczas realizacji zlecenia.

Z drugiej strony współpraca ze spedycją jest również opłacalna dla samych przewoźników. Otrzymują oni stałe zlecenia transportowe oferując w zamian swoje kwalifikacje jako kierowcy oraz własny tabor transportowy. Na stronie firmy M&W Spedition pod adresem https://www.mw-spedition.com/przewoznik/ opisana jest profesjonalna współpraca przewoźnik spedycja.

Dopilnowanie umów z podwykonawcami

Powierzając ładunek firmie spedycyjnej możesz także liczyć na większą przestrzeń czasową, jaką zyskasz. Skupisz się dzięki temu na realizacji swoich regularnych obowiązków, nie martwiąc się o wszelkie możliwe wyzwania związane z koordynowaniem prac podwykonawców. Co więcej – doświadczeni spedytorzy wiedzą dokładnie w jaki sposób opracować optymalne warunki umów z firmami, które są zaangażowane w realizację usługi przewozu.

Współpraca ze spedycją to opłacalny outsourcing

Powyższe argumenty jednoznacznie wskazują na to, że skorzystanie z fachowego wsparcia firmy spedycyjnej pomoże Ci zyskać pewność, że zdecydowanie zwiększasz szansę powodzenia całego przedsięwzięcia.

Pracownicy spedycji są w stanie nie tylko dobrać optymalną trasę i efektywnie łączyć ładunki prowadząc tym samym do obniżenia ceny za transport. Ważne jest tu także know-how, znajomość procedur i umiejętność przewidywania ewentualnych trudności, które mogą się pojawić, aby zawczasu im zapobiegać.

Jedna umowa – wiele korzyści

Podpisując umowę z firmą spedycyjną możesz liczyć na to, że przy realizacji zlecenia będziesz w kontakcie nie z wieloma, ale z jednym przedsiębiorstwem. Zaoszczędzisz czas związany z ewentualną rekrutacją dodatkowego personelu, negocjowaniem warunków z podwykonawcami oraz finalizowaniem umów i weryfikowaniem pracy osób, ktore są zaangażowane w całe to przedsięwzięcie.

Pozostałe benefity wynikające ze współpracy ze spedycją

Warto także podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków kooperacja ze spedytorem zwalnia z konieczności samodzielnego ściągania należności od podwykonawców. Co istotne – spedytorzy są także odpowiedzialni za wprowadzanie innowacji oraz udziału nowych technologii w kontekście organizacji usług przewozowych. Dzięki temu możesz liczyć na wysoką jakość realizowanej usługi.

Podsumowując – wszelkie kwestie logistyczne związane zakupem czy wyborem pojazdów, opracowaniem trasy czy ubezpieczeń – to wszystko przejmie firma spedycyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *