Audi dla wymagających. Dlaczego kochamy samochody niemieckiego giganta?

Audi dla wymagających. Dlaczego kochamy samochody niemieckiego giganta?

Audi dla wymagających. Dlaczego kochamy samochody niemieckiego giganta?

Samochody Audi – bez względu na model – mają w sobie zawsze coś agresywnego i sportowego. Kiedy widzisz te wściekłe oczy i otwartą paszczę w lusterku wstecznym, od razu zwalniasz pas. Audi jest jednak wyjątkowe nie tylko ze względu na stylistykę, ale też technologię.

Wykorzystali moment

Cztery pierścienie, charakterystyczne logo Audi, nie wzięły się z przypadku. Ten prosty wzór pochodzi od czterech firm, które postanowiły połączyć siły w czasach zapaści gospodarczej, która nawiedziła Niemcy w latach 30. XX wieku. W ten właśnie sposób powstała jedna z największych dziś marek samochodowych na świecie, której modele są często obiektem marzeń milionów miłośników motoryzacji. Audi zawsze chciało się wyróżniać i nie inaczej jest dzisiaj. Ale obecnie nie tylko chodzi o wygląd. Motto firmy to „przewaga dzięki technice”. I właśnie w tej materii upatrują swojej przewagi nad konkurencją. Starając się ją wyprzedzić, pracują nad rozwiązaniami, które mają być wygodne i pomocne dla kierowców. Często jako pierwsi wprowadzają technologiczne nowinki na rynek. By daleko nie szukać – kultowy już dziś, opatentowany przez markę napęd quattro.

Bardziej wszechstronni niż kiedykolwiek

Audi, podobnie jak każda inna marka motoryzacyjna na świecie, musiała dostosować się do zmieniającego się rynku. Zapotrzebowanie klientów wymogło na kolejnych koncernach wprowadzanie do swoich ofert zróżnicowanej oferty modelowej. W ten sposób wiele firm zatraciło swoje DNA, nie są już tak charakterystyczne, jednak takie czasy nastały, że jeśli chce się utrzymać na powierzchni, trzeba się dopasować. Tym samym, oprócz klasycznych linii limuzyn, czyli A4, A6 i A8 (dwie pierwsze występują też w wersji variant, czyli kombi) oraz kompaktu A3 doszły inne. Miejska A1, sportbacki A5 i A7 oraz cała seria SUV-ów i crossoverów sygnowanych jako seria Q. Audi stara się jednak chociaż trochę zachować swoje DNA dzięki usportowionej linii RS – skierowanej do tych, którzy szukają sportowych osiągów w codziennych autach.

Pamiętaj, aby nie zaniedbać swojego Audi

Audi to samochód wymagający. Zwłaszcza wersje RS trzeba po prostu umieć prowadzić. A nawet najbardziej cywilne wersje poszczególnych modeli potrafią pokazać pazur i mimo wielu systemów wspomagających, potrafią być wyrywne. Wymagający jest również serwis. O takie samochody trzeba dbać szczególnie. Naszpikowane najnowszą techniką i najlepszymi rozwiązaniami mechanicznymi auta potrzebują odpowiedniej ręki. Dlatego trzeba postawić na odpowiedni warsztat. Serwis Audi w Warszawskiej w Autoreducie to idealne miejsce, aby odstawić swoje cztery pierścienie na wszelkie przeglądy i naprawy. Wykwalifikowani fachowcy zajmą się pojazdem według norm wyznaczonych przez producenta, a klient może – dzięki opcji door-to-door – może go odebrać w dowolnym miejscu w stolicy. Przy okazji dostanie również kilka rad jak użytkować auto, aby jak najdłużej służyło bez konieczności ponownych odwiedzin w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *