Droga do tańszego ubezpieczenia

Droga do tańszego ubezpieczenia

Droga do tańszego ubezpieczenia

Poznańskie targi Motor Show budzą ekscytację i w każdym roku przyciągają ponad sto tysięcy miłośników motoryzacji. Nie inaczej zapowiada się edycja 2019, a większość liczących się producentów samochodów prezentuje tu swoje premiery i nowości. Auta to jednak nie wszystko. Liczy się również to, za ile i jak je kupić, jak oszczędnie eksploatować, serwisować i ubezpieczać pojazdy. Ten ostatni aspekt zyskał w ostatnim czasie nową odsłonę o nazwie InMobi.

Volkswagen Financial Services to marka odpowiedzialna za wprowadzanie na polskim rynku nowoczesnych produktów finansowych, serwisowych i ubezpieczeniowych. Jednym z jej ostatnich innowacji w zakresie ubezpieczeń jest oferta InMobi, połączona z aplikacją o tej samej nazwie działającej na urządzeniach mobilnych.

Jak to działa?

– Jednym ze sposobów obniżenia kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych są polisy, których cena zależy od stylu jazdy kierowcy. Są one określane skrótem UBI, od „usage based insurance”. – mówi Magdalena Kaca, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services. Polisy oparte na stylu jazdy kierowcy bazują na danych telematycznych. Telematyka może obejmować oprogramowanie (np. w telefonach) lub urządzenia na stałe montowane w samochodzie. Dane dostarczane przez takie aplikacje lub moduły pozwalają na kontrolę i analizę danych o jeździe. Umożliwia to m.in. na wyselekcjonowanie osób prowadzących bezpiecznie i tych szczególnie „ostrych” za kierownicą. Dane mogą być bardzo szczegółowe i obejmować hamowania, przyspieszania, pokonywanie zakrętów, prędkość, dostosowanie jazdy do rodzaju drogi itp.

Właśnie na takich danych opierają się polisy typu UBI. W Polsce wprowadził je m.in. Volkswagen Financial Services. W tym przypadku oceny stylu jazdy dokonuje aplikacja InMobi na smartfonie. Aplikacja funkcjonuje łącznie z polisą InMobi, a dane ze smartfona mają wpływ na koszt ubezpieczenia komunikacyjnego w kolejnym okresie. Krótko mówiąc: im bezpieczniej i płynniej jeździ kierowca, tym mniej zapłaci za kolejny pakiet ubezpieczeniowy swojego samochodu.

– Celem wprowadzenia na rynek oferty InMobi jest edukacja i wyrabianie dobrych nawyków wśród użytkowników aut. Bezpieczna i przepisowa jazda kierowców indywidualnych, ale i firmowych, przekłada się na atrakcyjne zniżki na ubezpieczenia. Dodatkowo aplikacja może ostrzegać o sytuacji na drodze. – wyjaśnia Magdalena Kaca. – Ważną informacją dla użytkowników jest to, że kluczowe znaczenie w ocenie stylu jazdy ma jej płynność, a nie np. powolna jazda. – dodaje ekspertka Volkswagen Financial Services.

Wart podkreślenia jest fakt, że klient w ramach InMobi może tylko skorzystać: zwyżki za zbyt dynamiczny styl jazdy nie są przewidziane. Aplikację można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store, a po jej zainstalowaniu niemal natychmiast uzyskać ocenę swojego zachowania za kierownicą. Zapis stylu jazdy kierowcy jest aktualizowany co kilka minut, dzięki czemu użytkownik otrzymuje informację zwrotną w czasie niemal rzeczywistym.

– Umowę na InMobi można zawrzeć u wszystkich dealerów Grupy Volkswagen w Polsce. – podsumowuje Magdalena Kaca – W ciągu półrocza od wprowadzenia oferty i aplikacji już ponad 4000 klientów zdecydowało się na ubezpieczenie pakietowe InMobi. Polakom podoba się idea dbałości o bezpieczeństwo w połączeniu z oszczędzaniem na kosztach ubezpieczeń.

Źródło: Volkswagen Financial Services

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *