Gdzie szukać, kiedy planujesz kupno lub sprzedaż pojazdu?

Gratka, Allegro, OLX, Onet, KCI Motoryzacja

Gratka, Allegro, OLX, Onet, KCI Motoryzacja

Czeka cię kupno, lub sprzedaż samochodu, czy motocykla? Zastanawiasz się, jak znaleźć kupca, lub odpowiedni pojazd? Oto zestawienie miejsc, od których warto zacząć motoryzacyjny rekonesans.

Gratka – znany i popularny serwis ogłoszeń

Ten serwis zna każdy. Na Gratka.pl można kupić i sprzedać praktycznie wszystko – od drobiazgów do domu, przez odzież, po nieruchomości. Znajduje się tu oczywiście również popularny dział ogłoszeń motoryzacyjnych. Gratka.pl oferuje korzystne cenowo abonamenty na emisję ogłoszeń, dzięki czemu w serwisie znajdują się również ogłoszenia komisów samochodowych, dealerów jak też sklepów motoryzacyjnych. To właśnie ogromny wybór ofert i długa tradycja serwisu, przyciągają do niego klientów. Atutem Gratki jest też przynależność do grupy wydawniczej Polska Press Sp. z o.o., dzięki czemu do ogłoszeń z Gratki mają dostęp również czytelnicy wielu serwisów partnerskich.

Allegro.pl – kup lub sprzedaj samochód na aukcji

Serwis Allegro jest kojarzony głównie z aukcjami internetowymi, jednak nie są one jedynym rodzajem ofert, jakie można tam znaleźć. Oferty sprzedaży samochodów publikowane są w ogromnej większości przypadków w formie ogłoszeń. Wyszukiwanie ułatwia rozbudowany filtr, który pozwala na wyselekcjonowanie ofert pod względem rocznika, kraju pochodzenia, koloru, lokalizacji i wielu innych cech. Można również skorzystać z wyszukiwarki, wpisując nazwę marki, lub model.

OLX – ogłoszenia z twojej okolicy

Takim mniej więcej hasłem reklamuje się serwis ogłoszeniowy OLX. Możesz zamieścić tu ogłoszenie drobne jeśli chcesz sprzedać dom, oddać chomika, lub zamienić aparat fotograficzny na smartfona. Możesz też kupić, sprzedać, lub zamienić samochód. Oferty sortowane są według lokalizacji, widełek cenowych oraz tego, czy pochodzą od osoby prywatnej, czy od firmy. OLX jest doskonałym miejscem na zamieszczenie ogłoszenia o sprzedaży, a także na poszukiwanie ofert od osób prywatnych w twoim sąsiedztwie.

Doceń serwisy lokalne

Prawdziwą kopalnią dobrych ofert bywają też lokalne serwisy. Przykładem jest dział z ogłoszeniami motoryzacyjnymi w Kutnowskim Centrum Informacyjnym. KCI Motoryzacja zawiera oferty lokalne dotyczące sprzedaży samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także motocykli i maszyn rolniczych. Ogłoszenia filtrowane są według kategorii, marki, modelu, rocznika i widełek cenowych.

Ogromną zaletą miejsc takich jak KCI Motoryzacja jest fakt, że publikują tu swoje oferty prywatni właściciele, którzy często nie zamieszczają ogłoszeń nigdzie indziej. Można więc trafić na naprawdę dobrą okazję. Fakt, że jest to ogłoszenie z okolicy sprawia, że kupujesz prawie jak od sąsiada. Łatwiej jest umówić się na oglądanie pojazdu, negocjować cenę osobiście i bez pośpiechu, dopełnić formalności, a w razie czego uzupełnić je o jakiś drobiazg – na przykład zapomniany podpis byłego właściciela.

Onet motoryzacja – tu dowiesz się, co warto kupić

Serwis Onet Motoryzacja to prawdziwa kopalnia wiedzy – również na temat samochodów używanych. Zanim zaczniesz poszukiwanie wymarzonego modelu, dowiedz się, jakie miejsce zajmuje w rankingach i czy warto postawić właśnie na niego. Onet Motoryzacja to również źródło praktycznych porad prawnych o tym, jak bezpiecznie dokonać transakcji kupna-sprzedaży pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *