Historia pojazdu – co warto wiedzieć?

Historia pojazdu

Historia pojazdu

Kupując używany samochód można trafić na auto, które mimo dobrego wyglądu, nie będzie nadawało się do użytku. Przed zakupem używanego pojazdu dobrze jest sprawdzić kilka rzeczy, np.: czy pojazd jest uszkodzony, czy przebieg jest zgodny z prawdą, sprawdzić bazę kradzionych pojazdów, poznać wymogi konserwacji. Sprzedawcy nie zawsze są uczciwi wobec kupujących. Na szczęście dla kierowców niedawno pojawiła się rewolucyjna platforma blockchain, która sprawdza historię pojazdu po numerze  VIN.

Rewolucja w sprawdzaniu samochodu

Technologia blockchain pozwala na sprawdzenie na postawie numeru VIN. Jest to pierwszy na świecie zdecentralizowany rejestr historii samochodów, zawierający listę wszystkich zdarzeń, które dotyczyły danego pojazdu od momentu produkcji po jego utylizację.  Właściciele aut wprowadzając numer VIN dowiedzą się, jakie naprawy miał samochód, czy uczestniczył w wypadku lub, czy nie został skradziony. To rewolucja na rynku samochodowym, ponieważ informacja o pojazdach jest pełna, szybka i godna zaufania. Informacje o historii pojazdu zbierane są z zaufanych źródeł, np.: rejestrów krajowych i prywatnych, baz danych, a nawet urządzeń OBD.  Dzięki systemowi https://www.carvertical.com/pl/historia-pojazdu/  danych nie można zmieniać ani fałszować, dzięki czemu są wiarygodne i pozwalają kupić używany samochód w dobrym stanie i bez przykrych niespodzianek.

Najważniejsze cechy blockchain

Blockchain to baza danych mająca charakter blokowy, która nie ma ograniczeń klasycznej bazy danych. Pozwala dokładnie sprawdzić historię pojazdu. Ma charakter otwarty, jest odporna na ataki i wirusy. Historia pojazdu jest podawana chronologicznie. Wszystkie wydarzenia wraz z datami dają pełną linię czasu dla konkretnego auta.

 ma rozproszoną konstrukcję , co oznacza nieograniczoną przestrzeń i olbrzymią wydajność przetwarzania informacji. Jest to system, który szybko i niezawodnie obsłuży dowolną ilość pojazdowi pokaże  sporą ilością danych na ich temat: liczb, uwag opisowych, fotografii, danych diagnostycznych i innych, w zależności od konstrukcji samej bazy. Aby otrzymać dostęp do bazy, nie trzeba korzystać z usług żadnych pośredników, co zwiększa autentyczność danych.

 Niezależne źródło wiedzy

System blockchain to niezależne źródło wiedzy o historii pojazdu. Do jego rzetelności nie można mieć żadnej wątpliwości. W raporcie zawarte są informacje o drobnych naprawach auta, kolizjach, wypadkach, cofaniu licznika, a nawet o figurowaniu w rejestrze samochodów kradzionych. Za pomocą blockchain można sprawdzić historię pojazdu nowego i używanego.

Właściciele w końcu mogą kupić samochód bez obaw i mieć pewność, że nabyli auto spełniające ich oczekiwania.  Czas nieuczciwych sprzedawców kończy się, co jest bardzo dobrą informacją dla wszystkich kupujących samochody. W historii pojazdu zapisane są wszystkie niezbędne informacje, które powinien znać kupujący, zanim zdecyduje się na zakup konkretnego pojazdu.  Nabywanie aut w końcu stało się bezpieczne i niezależne od opinii sprzedawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *